Aslan Karatsev

0

Aslan Karatsev profesyonel tenis kariyerini sürdürmektedir. Peki kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? nereli? kısaca tenis kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

1993 yılının Eylül ayında dünyaya gelmiştir. Rusya’nın Moskova Şehri’nde doğmuş, eğitim hayatını ve yaşantısını Moskova’da sürdürmüştür. Profesyonel olarak tenis kariyerini sürdürmektedir. Boyu 1.85 cm, burcu ise başak’tır.

2021 yılında sezonun ilk grand slim tenis turnuvası Avustralya Açık’ta yer almıştır. Avustralya Açık’ta yarı finale çıkmış ve kariyenin en büyük başarısını elde etmiş, tarih yazmıştır. Çeyrek final’de Grigor Dimitrov ile karşılaşmıştır. Karşılaşmayı 2-6, 6-4, 6-1 ve 6-2’lik setler ile 3-1 kazanmıştır. Açık dönemde ilk Grand Slam’inde yarı finale çıkan ilk tenisçi olmayı başarmıştır. Ayrıca elemelerden gelip yarı finale çıkan 5. isim olmuştur. Bu başarısı ile kazandığı para ve ödül de dikkatlerden kaçmamıştır. Tenis kariyeri boyunca kazanmış olduğu parayı tek turnuva’da kazanmayı başarmıştır.

Günümüze kadar kariyeri boyunca katıldığı turnuvalardan 618 Bin Dolar kazanan Aslan Karatsev, Avustralya Açık’ta yarı finale kaldığı için 662,696 dolar kazanmıştır.

Resmi instagram hesabını karatsev93 ismi ile kullanmaktadır. Rus raket’in instagram hesabında Avustralya Açık öncesinde 9000 civarında takipçisi bulunuyordu. Yarışmanın ardından sayı kısa süre içinde 10 bin’in üzerine çıkmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz