Asena

1

Asena Türk televizyon dünyasının en başarılı isimlerinden birisidir. Uzun yıllar katıldığı programlar, dansları, albüm çalışmaları ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Hakkında ise aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Sahnelerin en kıvrak ve yetenekli dansözlerinden Asena 1977 senesinde İstanbul’da dünyaya gelmiş, baba tarafından aslen Rize’lidir. Boyu ise 1.68 cm’dir.

Gayrimeşru olarak doğduğu belirtilen Asena henüz 3 aylık iken annesi tarafından terk edilmiş ve babaannesi Nuriye Serinkaya Asena’ya hem annelik, hemde babalık yapmıştır.

Asena eğitim hayatı;

Zorlu çocukluk yıllarının ardından İstanbul Turizm ve Otelcilik Meslek Lisesi’ni ardından Marmara Üniversitesi Turizm ve Otelcilik, İstanbul Bilgi Üniversitesi Turizm ve Otelcilik bölümlerinde eğitimini tamamlamıştır.

Daha sonra Langueage and Culture Centre Mankenlik ve Zerafet okulundada eğitim almış, 1995 senesinde ilk sahne deneyimini gerçekleştirmiştir. Dans dışında oyunculuk ve müzik piyasasındada yer alan ünlü isim bugüne kadar toplam 5 albüm çıkarmıştır.


İlköğretim eğitiminin ilk üç yılını Almanya’da okumuştur. Çocukluk yılları Almanya ve Türkiye arasında geçmiştir. Sahne hayatına 1995 senesinde tanıştığı Mustafa Topaloğlu‘nun ardından adım atmıştır. Sadece ülkemizde değil, Avusturya, Hollanda, Almanya ve İsviçre gibi Avrupa ülkelerinde de dansını kabul ettirmiştir. Bir dönem Türkiye’ye konser için gelen Tina Turner ve Mick Jagger’in doğum günü. II. Elizabeth’in sarayında bir geceye davet edilmesi. Amerika Başkanı Bill Clinton’ın ülkemizi ziyaret ettiği dönemde Devlet Başkanlarına basına kapalı yaptığı şovlar ile dünya starı olma yolunda ciddi adımlar atmıştır. Ayrıca 2008 senesinde Paris Hilton ile dans etmiş ve tüm dünyanın ilgisini, dikkatini üzerine çekmiştir. 2009 senesinde kadar Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde Oryantal Danslar As Başkanı olarak Yönetim Kurulunda yer almıştır. Ayrıca tüm bunların yanı sıra lisanslı bir kick box sporcusu olduğu da bilinmektedir. Bir dönem Çarkıfelek yarışmasında hostes olarak görev almıştır.

ÖTV, Survivor Türkiye 2011, Burada Laf Çok, Altın Kızlar, Cabbar, Fırat, İbo Show, Çarkıfelek ve Filinta gibi dizi ve programlarda yer almıştır.

7 Ekim 2017 tarihinde iş adamı Hasan Dere ile evlendikten sonra Almanya’nın Dordmund şehrine taşınmıştır. Sosyal medya hesaplarını da aktif bir şekilde kullanan güzel ismin günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 388bin civarındadır.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz