Alp Kavasoğlu

0

Alp Kavasoğlu güzellik dünyasında, saç, makyaj vb. akla gelen alanların tanınan isimlerindendir. Hakkında merak edilen tüm detaylar! Kısaca kariyeri, çalışmaları, biyografi ve iş hayatı.

Alp Kavasoğlu Kimdir?

Alp Kavasoğlu makyaj uzmanı, Make-up Artist, Türkiye’nin makyaj alanındaki uluslararası ismi, Pro Makeup Artist. Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Sosyoloji ve Felsefe Bölümü mezunudur. 2004 senesinde mezun olan Kavasoğlu, üniversite eğitiminin ardından özel bir şirket bünyesinde organizasyon koordinatörü olarak çalışmıştır. Daha sonra Loreal Profesyonel Ürünler departmanında çalışmaya devam etmiştir.

Ardından Mehmet Tatlı Akademi bünyesinde eğitim ve Artistik direktörlüğü yapmış, 2010 senesinde katıldığı dünyaca ünlü trend vision yarışmasında yaptığı saç ve makyaj ile finalist olmuştur.

Başarılı isim dünyanın önde gelen markalarından ve kişilerden eğitimler almıştır. Almış olduğu eğitimler ile bebarer kendine özel eğitimler yaratan ünlü isim, Türkiye’deki kuaför ve makyaj artistlerine eğitimler düzenlemiştir.

Vermiş olduğu eğitimlerden bazıları ise şu şekildedir. Mevsimsel renk analizi (house of color), kesim (vidal sassoon, bertham K, stefan academy, matrix craft), renk kimyası, toplam görünüm, topuz ve doku.
alp kavasoglu kimdir jpg
Günümüz itibariyle Mehmet Tatlı Akademi de eğitim ve Artistik Direktörlüğünü sürdüren Kavasloğlu, ayrıca Maybelline NY Türkiye Offical Make-up Artist’i olarak markaya hizmet vermektedir.

2016 senesinde, Hande Sarıoğlu’nun sunuculuğunu üstlendiği Böyle Çok Daha Güzelsin isimli programda Sema Çelebi ile jüri üyeliği yapmıştır.

Alp Kavasoğlu Kaç Yaşında?

Alp Kavasoğlu 42 yaşındadır, doğum tarihi 1981, doğum yeri ise İstanbul.

Resmi instagram hesabı @alpkavasoglu ‘dur.
Alp Kavasoglu2 jpg

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz