Adil Serdar Saçan

Adil Serdar Saçan, eski polis, yazar, hukukçu ve İstanbul Organize Suçlarla Mücadele ve Kaçakçılık Şube Müdürlüğü eski müdürüdür. Hakkında ise genellikle aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? Medeni hali? Memleketi? eğitimi gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri

Adil Serdar Saçan Hayatı ve Diğer Bilgiler

Adil Serdar Saçan, 21 Eylül 1962 tarihinde Elazığ’da doğmuştur. Şelale Saçan ile evlidir. Şeyma Saçan ve Kerim Bedri Saçan isimli 2 çocuk babasıdır.

Saçan, 1985 yılında Polis Akademisi’nden birinci olarak mezun oldu. İstanbul Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünde master ve doktora yaptı ve ardından Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. Beş yıl boyunca müdürlüğünü yaptığı İstanbul Organize Suçlar Şubesi’ni 1998 yılında kurdu. Görev yaptığı süreçte 600’ü aşkın operasyonu yönetti. Nesim Malki cinayeti, Albayraklar Holding, BİT’ler, Akbil, Adnan Oktar, Telekulak ve şike soruşturmalarını yürüttü. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı şirketlerdeki “Akbil yolsuzluğu” gibi soruşturmaları yürüttü. Erin Kardeşler’e yönelik operasyonlar yürüttü. Emniyet içinde yeni hareket yapılanmasıyla ilgili Şube müdürlüğü döneminde yürüttüğü soruşturmadan elde ettiği bilgileri Ankara Devlet Güvenlik Mahkemesi Savcılığına verdi.

Sosyal medya hesapları üzerinden siyasete, ekonmiye ve dış politikaya dair verdiği mesajlarla gündemdekini yerini korumaktadır. Yine Twitter hesabı üzerinden yapmış olduğu bir açıklamada siyasete atılmayı düşündüğünü belirtmiştir.

Sosyal medya

Twitter: @AdilSerdars
Takipçi sayısı: 43,4B

Kitapları

Ak Babalar Örgütü, Ak Babalar Örgütü (Türkiye’de Mafia)

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz