Açelya Kartal

Açelya Kartal hakkında merak edilen sorulara cevaplar. Kaç yaşında? aslen nereli? boyu, kilosu kaç? hangi dizi ve sinema filmlerinde rol almıştır? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1991 yılının Ekim ayında aslen İzmir Göztepe’de dünyaya gelen güzel ismin boyu 1.88 cm, kilosu 55, burcu ise Akrep’tir.

Oyuncu, sunucu ve aynı zamanda model kimliği ile tanınmaktadır. 2010 senesinde Best Model of Turkey’de yer aldı. 2011 yılında katıldığı Miss Exclusive of The World yarışmasında dereceye girerek 3. olmuştur. Tüm bunların yanı sıra B-effective firması ile birlikte iş ortaklığı bulunmaktadır.


Müzik dinlemek, yabancı dizileri takip etmek, belgesel izlemek ve kitap okumaktan çok hoşlanmaktadır. İlk dizi oyunculuk deneyimini Adını Feriha Koydum isimli dizi ile gerçekleştirmiştir. Ayla Algan Oyunculuk ve New York Film Academy’de oyunculuk eğitimi almıştır.

2017 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanan Macera Gemisi isimli programın sunuculuğunu üstlenmiştir. Bir dönem Şoray Uzun tarafından sunulan Döndür Şansını yarışmasında da konuk olarak görev yapan Açelya Kartal günümüzde ise Star TV ekranlarında yayınlanan Kapanmadan Kazan yarışmasını Alp Kırşan ile birlikte sunmaktadır.

Başkent Üniversitesi bünyesinde spikerlik ve diksiyon eğitimi almıştır. Ege Üniversitesi Medya İletişim mezunudur. Türkiye’nin ünlü mankenlerinden olan İnci Kartal’ın kızıdır. Pilates eğitmenliğide yapmaktadır. Yaşantısını Amerika Manhattan, dönem dönem ise Türkiye’de sürdürmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz