Zeynep Özyurt Tarhan

Zeynep Özyurt Tarhan rol aldığı başarılı yapımlar ile tanınmaktadır. Başarılı isim hakkında merak edilenler, kısaca oyunculuk kariyeri, biyografi ve hayatı.

Zeynep Özyurt Tarhan Kimdir?

Zeynep Özyurt Tarhan tiyatrocu, sinema, film ve dizi oyuncusu. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü Oyunculuk Anasanat Dalı mezunudur. 1997 senesinde mezun olmuş, mezun olduğu sene Fakülte’nin çocuk tiyatrosu ve oyun – tiyatro drama Yüksek Lisans programına dahil olmuştur.

Zeynep Özyurt Tarhan Kaç Yaşında?

Zeynep Özyurt Tarhan 45 yaşındadır. Doğum tarihi 1978, doğum yeri İstanbul.

Geçmişten günümüze pek çok tiyatro oyununda sahne almıştır. 2000 senesinde Mahşer­i Cümbüş’ün kurucuları arasında yer almıştır. 2007 yılından bu yana ise İstanbulimpro’nun kuruluşundan itibaren doğaçlama tiyatro yapmaya devam etmektedir.

Adıgüzel Güzel Sanatlar Lisesi Tiyatro Bölümü’nde oyunculuk, İstanbul Aydın Üniversitesi Okul Öncesi Bölümü’ne drama, Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde tiyatro, istanbulimpro bünyesinde konservatuara hazırlık, diksiyon ve doğaçlama dersleri vermektedir.

Türkiye’nin ilk Doğaçlama Programı “Anında Görüntü Show”‘da yer almıştır. TRT’de “Matematik Oynayalım” ve “Elma Kurdu” adlı programlarda kukla oynatmıştır.
zeynep ozyurt tarhan2 jpg
Oynadığı Diziler:

2 Mayıs 2023 tarihinde Netflix’te yayımlanmaya başlayan Türk yapımı dram türündeki yerli internet dizisi Terzi’de rol almıştır. Dizi de İrini karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Terzi dizisi oyuncuları Şifanur Gül, Çağatay Ulusoy, Olgun Şimşek, Ece Sükan, Salih Bademci, Evrim Alasya, Berrak Tüzünataç ve Engin Şenkan gibi isimlerden oluşmuştur.

Daha önce Elbet Bir Gün adlı dizi de Öğretmen, Menajerimi Ara isimli dizi de ise Sevil karakterini canlandırmıştır. Carina’nın Günlüğü Madımak isimli uzun metraj filmde oyuncu olarak yer almıştır. STV’de “Yeşeren Düşler” dizisinde 1 sezon oynamıştır.

Sahne aldığı bazı tiyatro oyunları ise şu şekildedir. Getto, Üç Kuruşluk Opera, Şarkıyla Sallanan Salıncak, Tiyatro Sporu, Beyin Fırtınası, Akılsız, Olsa Olmalı Olabilir, Kırmızı Kuş Masalı, Altı Buçuk. Ne Ala Temaşa, Kayıp Oyun, Haftanın Elemanı, Bir Zamanlar.., Yönetmenin Seçimi, Olay Rusya’da Geçiyor, Bir Zamanlar Kadın, Masal Irmaklarında, Bir Gecede Oldu Her Şey, Küçük Amerika.

Zeynep Özyurt Tarhan Evlimi? Eşi Kim?

Zeynep Özyurt, Koray Tarhan ile evlidir, bu evliliğinden Mila isminde bir kızı vardır.
Zeynep ozyurt Tarhan3 jpg

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz