Umut Kaya

Umut Kaya Dönence Alican karakteri ile dikkat çekmeyi başarmıştır. Yakışıklı isim hakkında hayranları tarafından merak edilen soruların cevapları. Kısaca kariyeri, eğitimi, oynadığı diziler, biyografi ve hayatı.

Umut Kaya Kimdir?

Umut Kaya tiyatrocu, sinema, film ve dizi oyuncusu. Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nden başarı ile mezun olmuştur. Günümüze kadar rol aldığı başarılı diziler ile adından söz ettirmeyi başarmıştır.

Umut Kaya Kaç Yaşında?

Umut Kaya 22 yaşındadır. Doğum tarihi 2001.

Bazı kaynaklardan edinilen bilgilere göre sıkı bir Beşiktaş taraftarıdır.
Umut Kaya6 jpg
Kısaca Kariyeri, Hayatı:

Geçmiş dönemlerde eskrim sporu ile ilgilenen başarılı isim, bir dönem eskrim sporunda ülkemizi temsil etmiştir. 2018 yılında Akdeniz Eskrim Şampiyonası’nda yer aldığı Türkiye takımı 3.lük elde etmiş ve bronz madalya kazanmıştır. Ayrıca 2019 yılında Gençler ve Yıldızlar Dünya Eskrim Şampiyonası’nda Genç Erkekler Kılıç kategorisinde 108. olduğu belirtiliyor.

2019 U23 Avrupa Eskrim Şampiyonası’nda Erkekler Kılıç kategorisinde ise 43. sırayı aldığı belirtilmektedir.

Umut Kaya Boyu

Umut Kaya ‘nın boyu 1.80 cm’dir.

Oynadığı Diziler:

Umut Kaya 2023 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanan Dönence isimli diziye dahil olmuş ve Alican karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Dönence dizisi oyuncuları Emre Kınay, Caner Topçu, Didem İnselel, Atakön Hoşgören, Ülkü Hilal Çiftçi, Nazlı Çetin, Sümeyye Aydoğan, Doğa Karakaş ve Ogün Kaptanoğlu gibi isimlerden oluşmuştur.

Dönence (Alican) 2023
Gecenin Ucunda
Darmaduman

Resmi instagram hesabı @4umutkaya ‘dır.
Umut Kaya3 jpg

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz