KimNereli.net

Ümmü Erbil

Ümmü Erbil Kimdir?

Ümmü Erbil
Gerçek adı: Ümmü Erbil
Doğum Tarihi: 14/03/1994 (25 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Burç: Balık
Meslek: Şarkıcı
Mezuniyet: Akdeniz Üniversitesi
Doğum yeri: Antalya

Ümmü Erbil Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Ümmü Erbil Türk Halk Müziği’nin sevilen seslerindendir. Peki kimdir? kaç yaşında? aslen nereli? Müzik kariyeri, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1994 yılının Mart ayında Antalya’da dünyaya gelen Ümmü Erbil Balık burcudur. Baba tarafından aslen Burdur’ludur. Yaşantısını ailesi ile birlikte Antalya’da sürdürmektedir. İlköğretim ve Ortaokul tahsilini Antalya’da tamamlamış, o dönemlerde babasının aldığı bağlama sayesinde müzik ile tanışmıştır. Eğitim dönemi dışında kalan zamanda hocalarından özel bağlam ve şan dersleri almıştır.

Antalya’da düzenlenmiş olan liseler arası ses yarışmasında 1.lik ödülünü kazanan Ümmü Erbil ayrıca, kişisel gelişim ve halk oyunları çalışmalarında yer almıştır. Gençlik ve Spor merkezleri tarafından iller arası düzenlenen bir çok yarışmada da birincilik elde etmiş, bir dönem Antalya TRT Gençlik korosunda görev almıştır.

Ümmü Erbil eğitim hayatı, müzik kariyeri, albümleri;

Antalya Akdeniz Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık bölümü’nden mezun olmuştur. Eğitim hayatı sürerken TRT tarafından düzenlenen 50. Yıl genç mikrofon ses yarışmasına katılmış ve bölge 1. si olmuştur. Finallerde yarışmış ardından TRT 50. Yıl Genç Mikrofon ödülünün sahibi olmuştur. Yarışma sonrasında ise TRT tarafından hediye olarak yaptığı Türk Halk Müziği genç mikrofon ses yarışması adlı ilk albümle profesyonel müzik hayatına adım atmıştır.

Üniversite mezuniyetinin ardından yine müzik hayatını sürdürmeye karar vermiş, aynı zamanda bir çok müzik yapımcısından da albüm teklifleri almıştır. Günümüzde yapımcı ve menajeri olan FBR yapım sahibi Fatih Bedir ile müzik hayatını sürdürmektedir.

İkinci müzik albümü Özledim Seni ile tekrar müzik severler ile buluşan Ümmü Erbil, 2015 senesinde Kültür Bakanlığı tarafından açılan sanatçı belgesi alma sınavını da başarılı bir şekilde vermiş ve Kültür Bakanlığı sanatçı belgesini almaya hak kazanmıştır.

Başarı sanatçı VTV, Akdeniz ve Vizyontürk gibi çeşitli Televizyon kanallarında Şimdi Türkü Zamanı ve Bizim Türkülerimiz isimli müzik programı yapmıştır. Vatan Tv ve Koza Tv’de ise Haydi Gezelim adlı program ile Türkiye’nin her yerini gezen Ümmü Erbil, ülkemiz yörelerini ve kültürünü türküleri ile birlikte ekranlara yansıtmaktadır. Günümüze kadar 250’den fazla yurtiçi ve yurt dışında konser vermiştir.

Üçüncü albümü ise Deli Gönül ismi ile müzik severler ile buluşturulmuştur. Son albümü ise Maşallah ile müzik kariyerini başarılı bir şekilde sürdürmektedir.

Etiketler:

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Ümmü Erbil
Gerçek adı: Ümmü Erbil
Doğum Tarihi: 14/03/1994 (25 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Burç: Balık
Meslek: Şarkıcı
Mezuniyet: Akdeniz Üniversitesi
Doğum yeri: Antalya
Popüler Kişiler Tümü
1.

Beren Saat

382.080 kez okundu

2.

Yusuf Aktaş

326.207 kez okundu

3.

Güncel Öztürk

316.028 kez okundu

4.

Tarık Akan

292.782 kez okundu

5.

Mustafa Miraç Kaya

226.111 kez okundu

6.

Tarkan

223.845 kez okundu

7.

Volkan Demirel

220.471 kez okundu

8.

Emre Mor

194.190 kez okundu

9.

Ersay Üner

189.401 kez okundu

10.

Serdar Ortaç

180.824 kez okundu