Tobey Maguire

0

Tobey Maguire 1989 yılında başladığı oyunculuk kariyerini başarılı bir şekilde sürdürmektedir. Yakışıklı oyuncu hakkında ise bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Tobey Maguire Kimdir? Kaç Yaşında?

27 Haziran 1975 tarihinde Amerika’nın Kaliforniya Eyaletine bağlı Los Angeles İlçesinin Batı kıyısında yer alan Santa Monica şehrinde dünyaya gelmiştir. Doğduğu şehir ismini, Hristiyan azize Monica’dan almıştır. Annesinin ismi Wendy Brown’dur. Annesi uzun süre sekreter olarak çalışmış daha sonra kariyerine senarist ve yapımcı olarak devam etmiştir. Babası ise Vincent Maguire uzun yıllar mimar olarak çalışma hayatını sürdürmüştür. Ancak anne ve babası Tobey Maguire henüz 2 yaşında iken boşanmışlardır.

Başarılı oyuncu anne ve babası ayrıldıktan sonra uzun süre şehir şehir gezmek zorunda kalmış ve annesi ile hayatını devam ettirmiştir. İlerleyen yıllarda mesleki kariyerine aşçı olarak devam etmek istemiş ancak annesi onu bir drama okuluna kayıt ettirmiştir.

6. sınıfta iken oyunculuk dersleri alan Maguire ilk senesinde ise okulu terk etmiş ve bir daha eğitim hayatını devam etmemiştir.

İlk sinema oyunculuk deneyimini 1989 yılında rol aldığı The Wizard isimli film ile gerçekleştirmiştir. Bu filmde başarılı oyuncu Lucas’ goon at Video Armageddon karakteri için kamera karşısına geçmiştir.

Uzun süre bir çok projede rol almış olsada asıl büyük çıkışını Örümcek Adam isimli sinema filmi gerçekleştirmiştir. Örümcek Adam filminden sonra Zafer Yolu filminde rol almış, Kediler ve Köpekler isimli filmde de seslendirme sanatçısı olarak görev almıştır.
Tobey Maguire5

Tobey Maguire Evlimi? Çocuğu Varmı?

2007 yılının Eylül ayında uzun süre nişanlı kaldığı Ron Meyer’in mücevher tasarımcısı kızı Jennifer Meyer ile evlenmiştir. Bu evliliğinden 2006 doğumlu Ruby Sweetheart Maguire isminde bir kızı ve 2009 doğumlu Otis Tobias Maguire isminde bir oğlu vardır. Ancak uzun süren mutlu birlikteliği 2020 yılında boşanarak son bulmuştur.

Tobey Maguire Boyu, Kilosu Kaç?

Yakışıklı oyuncu Tobey Maguire 1.72 cm boyunda ve 70 kilo ağırlığındadır. Örümcek Adam, Pleasantville, Cider House Rules ve Seabiscuit gibi filmler ile tanınan ünlü oyuncu resmi instagram hesabını @tobeymaguir kullanıcı ismi ile kullanmaktadır. Günümüz itibariyle takipçi sayısı ise 484bin civarındadır.

Uzun yıllardır vejeteryan olarak beslenme alışkanlığını sürdüren Maguire’nin, ayrıca vegan olmaya da uğraştığı belirtilmektedir. Tam bir basketbol tutkunudur. Ayrıca yemek yapmak, pişirmek, spor yapmak, yoga ve satranç oynamak en büyük hobileri arasında yer alıyor.

Dünyanın en fazla kazanan oyuncuları arasında gösterilen ünlü isim, Örümcek Adam serisinin devam filmleri için 26 milyon dolar civarında para kazanmıştır. En iyi arkadaşları ise resmi instagram hesabında da sık sık paylaşımlarını yaptığı ünlü isimler, Leonardo DiCaprio ve Kirsten Dunst.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz