Leonardo DiCaprio

1974 doğumlu dünyaca ünlü oyuncu, aktör ve yapımcı Leonardo DiCaprio Amerika Los Angeles’ta dünyaya gelmiştir. 1990’lı yılların başında televizyon ekranlarında reklamlar ile tanınmıştır. Daha sonra Santa Barbara ve Growing Pains isimli dizilerde rol almış 1991 yılında ise Mahluklar 3 isimli sinema ile beyaz perdeye adım atmıştır.

Babası George DiCaprio geçmiş yıllarda yapımcı, sekreter ve çizgi roman sanatçısı olarak çalışmıştır. DiCaprio ailenin tek çocuğudur. Baba tarafından aslen İtalyan, anne tarafından ise aslen Alman Bavyera asıllıdır. Dedesi Wilhelm Indenbirken, Anneannesi ise Helene Indenbirken Rusya doğumlu Alman Vatandaşıdır. Leonardo DiCaprio bir röportajda kendisini yarı Rus olarak tanımlamıştır. Annesi DiCaprio’ya ismini vermesinin nedenini ona hamile iken da Vinci’nin tablosuna bakıyordum ve o anda karnımı tekmeledi bende ismini Leonarda olarak verdim diye bir açıklama yapmıştır. İyi derece İtalyanca ve Almanca bilmektedir. Oyunculuk kariyerine Parenthood isimli dizi ile başlamıştır.

Bugüne kadar Tufandan Önce, The Audition, Diriliş, Para Avcısı, Muhteşem Gatsby, Zincirsiz, J. Edgar, Başlangıç, Zindan Adası, Hubble, Yalanlar Üstüne, Hayallerin Peşinde, Köstebek, Kanlı Elmas, Göklerin Hakimi, New York Çetesi, Sıkıysa Yakala, Don’s Plum, Kumsal, Şöhret, Demir Maskeli Adam, Titanic, Marvin’in Odası, Romeo Juliet, Tutnunun Şairleri, Günlük, Hızlı ve Ölü, Gilbertin Hayalleri, Poison Ivy gibi bir çok dizi ve sinema filminde rol almıştır.

2015 yılında Amerikalı ünlü model Kelly Rohrbach ile nişanlandıkları açıklanmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz