Tarkan

Tarkan sadece Türk Müzik dünyasının değil tüm Avrupa’nın çok yakından tanıdığı sanatçımızdır. Hakkında ise takipçileri genellikle aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? eşi kim? çocuğu, ailesi gibi bir çok sorunun cevabını merak ediyor. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Tarkan Kimdir? Nereli?

Ülkemizi Avrupa ve Dünya’da büyük bir başarı ile temsil etmeye devam etmektedir. Tarkan Neşe ve Ali Tevetoğlu çiftinin çocuğudur. Baba tarafından aslen Rize’lidir.

1972 senesinin Ekim ayında, Batı Almanya’nın Renanya-Palatina eyaletindeki Alzey kasabasında doğup büyümüştür. İlköğretim eğitimini, Almanya Alzey Kasabası’nda bir okulda okumuş ardından 15 yaşında ailesi ile birlikte Türkiye’ye kesin dönüş yapmıştır. Klasik Türk Müziği eğitimi almıştır. 1990 senesinde Karamürsel Lisesi’nden mezun olmuş ve İstanbul Üsküdar Musiki Cemiyeti’nde müzik kariyerinin ilk adımlarını atmaya başlamıştır.

Tarkan Boyu, Kilosu, Kaç Yaşında?

Boyu 1.74 cm, kilosu 70, burcu ise terazi’dir. 2021 yılı itibariyle 48 yaşındadır. İlk albümünü 20 yaşında iken, 1992 senesinde Yine Sensiz ile çıkaran ünlü sanatçı bu albümde yer alan Kıl Oldum Abi şarkısı ile büyük bir çıkış yakalamış ve Aacayipsin, Ölürüm Sana gibi parçalar ile başarısını pekiştirmeyi başarmıştır.

Ardından Kış Güneşi, Şımarık, Kuzu Kuzu, Hüp, Verme, Dudu adlı parçalar ile müzik listelerini alt üst etmiştir. 2006 yılında Come Closer İngilizce albümü ile Avrupa listelerine giriş yapmıştır. “Bounce” ve “Start the Fire”, diğer single’lar oldu. 1 sene sonra, Metamorfoz’u yayımladı. Şarkıların sözleri, Türk Dil Kurumu tarafından takdir edildi.

Tarkan 2010 senesinde 7. stüdyo albümü Adımı Kalbine Yaz dinleyiciyle buluştu ve Türkiye’de yılın en çok satan albümü oldu. Türk basını tarafından Megastar, dünya basını tarafından Popun Prensi ve Boğazın Prensi olarak anılmaktadır. Bugüne kadar 15 milyonun üzerinde albüm satmıştır.

İlginizi Çekebilir :   Sinan Tara

2016’da Ahde Vefa, 2017’de ise 10 isimli albümü müzik piyasasındaki yerini almıştır.

Tarkan Albümleri;

Yine Sensiz
Aacayipsin
Come Closer
Metamorfoz
Adımı Kalbine Yaz
Ahde Vefa
10

Tarkan Evli mi? eşi kim?

29 Nisan 2016 yılında Pınar Dilek ile evlenmiştir. Eşi Alman vatandaşı olan başarılı sanatçı, 2017 yılında Almanya Köln’e taşınacağını ve yaşantısını Köln’de sürdüreceğini açıklamıştır.

Resmi instagram hesabını @tarkan ismi ile kullanmakta, günümüz itibariyle takipçi sayısı 4,9milyon civarındadır.


10 Yorumlar

  1. Tarkan aslen Rize, Hemşinlidir, Pontus Rumudur.Armağan Çağlayan’da Rize Hemşinlidir aslen ama Sakarya doğup büyümedir, o da Hemşinli bir Pontus Rumdur.

    • Hemşinliler Ermenidır, yoğun yaşadıkları yerler Türkiye’nin Rize ve Artvin illeri olan, nüfusu yaklaşık iki yüz bin kişiden oluşan etnik gruptur. Hemşinli tanımı Hemşin’de yaşayanları değil kendine ait ortak bir kültürü, dili olan topluluğu ifade etmektedir.

  2. Tarkan abicim seni cok seviyorum cok buyuk hayraninim canimsin abim bitanesin sarkilarin da cok guzel seninle tanismak cok istiyorum muhtesemsin.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz