Şenol Ustaömer

Şenol Ustaömer uzun yıllar profesyonel olarak futbol oynamıştır. Hakkında futbol severler tarafından merak edilen soruların cevapları. Kısaca futbol kariyeri, oynadığı takımlar, biyografi ve hayatı.

Şenol Ustaömer Kimdir?

Şenol Ustaömer eski futbolcu, teknik direktör, antrenör. Futbol kariyerine Trabzonspor takımı alt yapısında başlamıştır. Trabzonspor takımının 1983-84 sezonunda şampiyon olan kadrosunda şampiyonluk kupasını kaldıran isimler arasında yer almıştır.

1988 senesinde Fenerbahçe takımına transfer olan Ustaömer, Fenerbahçe forması ile 1988 ve 1989 sezonunda şampiyonluk ipini göğüsleyen kadronun içinde yer almış ve sol bek mevkiinde uzun süre ilk 11’de görev almıştır. Sol bek, defans olarak sahada görev yapmasına rağmen bir çoğu serbest vuruşlardan olmak üzere Fenerbahçe’nin şampiyonluk yaşadığı sezon bir çok gol atmış ve şampiyonluğa büyük katkıda bulunmuştur.

O dönemde takımda Şenol Çorlu’nunda olması sebebi ile ona Küçük Şenol lakabı verilmiştir. Küçük Şenol, Fenerbahçe forması ile 1 Türkiye, 1. Futbol Ligi, 1 Cumhurbaşkanlığı Kupası ve 2 Başbakanlık Kupası başarısında pay sahibi olmuştur.

Rıdvan, Hami Mandıralı ve o yıllarda forma giyen bir çok başarılı futbolcu ile birlikte ilk 11’de sahada görev yapmıştır.

Şenol Ustaömer Nereli?

Şenol Ustaömer aslen Trabzon’ludur.

Şenol Ustaömer Kaç Yaşında?

Şenol Ustaömer 62 yaşındadır. Doğum tarihi 18 Ağustos 1961, burcu ise aslandır.
senol Ustaomer2 jpg

Şenol Ustaömer Hangi Takımı Tutuyor?

Şenol Ustaömer hangi takımlı sorusuna Trabzonspor diyebiliriz. Kendisinin hangi takımı tuttuğu ile ilgili bir açıklaması bulunmuyor. Ancak memleketi olması ve futbola başladığı kulüp olması nedeni ile Trabzonspor takımını tuttuğu söylenebilir. Ayrıca Fenerbahçe takımınında uzun yıllar formasını giydiğini belirtmeliyiz.

1993 senesinde 1. lig ekiplerinden Göztepe takımına kiralanmış, 31 Temmuz 1994 tarihinde oynanan Fenerbahçe-Trabzonspor jübile maçının ardından futbol kariyerini noktalamıştır.

Oynadığı Takımlar, Futbol Kariyeri:

Trabzonspor (231 maç 28 gol) (1980-1988)
Fenerbahçe (80 maç 10 gol) (1988-1993)
Göztepe (Kiralık) (5 maç 1 gol) (1993-1994)
senol Ustaomer1 jpg
Milli Takım Kariyeri:

Küçük Şenol, 2 Aralık 1980 tarihinde Çekoslavakya karşılaşması ile ilk kez Türkiye Milli takım formasını Avrupa Eleme maçında Ümit Milli forması ile giymiştir. 22 Aralık 1984 tarihinde hazırlık maçında ise ilk Lüksemburg takımına karşı A Milli formayı giyerek Milli olmuştur. 9 kez Türkiye Ümit Milli, 10 kez Olimpik ve 3 kez Türkiye A Milli takım formasını giymiştir.

Futbol kariyerinin ardından Yardımcı Antrenör ve Teknik Direktör olarak yeşil sahalarda görev almaya başlamıştır. İlk olarak Çanakkale Dardanelspor takımında 1997 yılında yardımcı antröner olarak görev yapmıştır. Daha sonra Kartalspor ve Özsahrayıcedit takımlarında Teknik Direktörlük yapmıştır. Daha sonra Fenerbahçe takımında Yardımcı antrenör, Sarıyer Teknik Direktörlüğü ve Kayserispor Yardımcı antrenörlüğü yapmıştır.

2005 yılında Türkiye U20 Teknik Direktörlüğüne getirilen Küçük Şenol, Daha sonra Türkiye U17, U15, U18 ve U20 takımlarınında Teknik Direktörlüğünü yapmıştır.

Günümüz itibariyle A Spor ekranlarında Artı Futbol dahil bir çok spor programına yorumları ile renk katmaktadır. Onur Yıldız, Serdar Sarıdağ, Ahmet Akcan ve Zeki Uzundurukan gibi isimlerle birlikte programlarda yer almaktadır.

Resmi instagram hesabı @senolustaomer ‘dir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz