Selcan Asyalı

0

Selcan Asyalı sesi ile büyülemeye devam ediyor. Güçlü, sesi ve güçlü yorumu ile dikkatleri üzerine çeken başarılı sanatçı hakkında merak edilen soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Selcan Asyalı Kimdir? Aslen Nereli?

1984 yılındü dünyaya gelen başarılı sanatçı aslen Artvin doğumludur. Ailesinin işi sebebi ile eğitim hayatını Rize, Kütahya ve Ankara gibi farklı şehirlerde tamamlamak zorunda kalmıştır. Gazi Üniversitesi’nden mezun olmuştur. Müzik kariyerine Lise ve üniversite eğitim döneminde katıldığı çeşitli korolar ile başlamıştır. İlk stüdyo albüm çalışması ise Avrupa Müzik etiketi ile Helal Et isimli çalışma olmuştur.

İlk sahne deneyimini 16 yaşında iken lösemili çocuklar yararına düzenlenmiş olan Kütahya’da bir organizasyon ile gerçekleştirmiştir.

Uzun senelerdir profesyonel olarak sahne alan Selcan Asyalı, 2018’de Onurr imzalı şarkısı “Şansın Vardı”, 2020’de söz ve müziği Derya Bedavacı’ya ait “Anladım ki” isimli şarkıyı seslendirmiştir. 2021 senesinde ise söz ve müziği kendisine ait olan Anlatmak Güç isimli eserini müzik severler ile buluşturmuştur.

Selcan Asyalı Sosyal Medya Hesapları:

Resmi instagram hesabını @selcanasyali kullanıcı ismi ile kullanmaktadır. Günümüz itibariyle takipçi sayısı ise 103bin civarındadır.

Facebook Hesabı: @selcanasyali
Twitter Hesabı: @selcan_asyali
Resmi Web sitesi: selcanasyali.com

2021 senesinde TRT Müzik ekranlarında İpek Açar ile İpekyolu isimli programda yer almıştır. Müzik tarzını Kamuran Akkor ve Emel Sayın gibi ekollere benzediğini dile getiren ünlü sanatçı Helal Et isimli albümde bir çok sanatçı ile birlikte çalışmıştır. Bu isimlerden bazıları, Aysel Gürel, Ersay Üner, Ayla Çelik, Gökhan Tepe, Emirkan, Şebnem Sungur, Ravi İncigöz, Yasemin Pulat, Cüneyt Tek ve Reşit Gözdamla.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz