Sedef Kabaş

1970 yılında dünyaya gelen Sedef Kabaş İngiltere Londra doğumludur. Babası mücevher tasarımcısı Mehmet Kabaş annesi ise Mualla Hanım’dır. Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olmuştur. Ardından Fulbright bursu ile Boston Üniversitesinde Yüksek Lisans yapmıştır.

Marmara Üniversitesi Genel Gazetecilik Bölümünde Doktora derecesini alan Sedef Kabaş Akademisyen, gazeteci, eğitmen ve danışman kimlikleri ile tanınmaktadır. Power Fm radyo kurucu ekibinde yer almış haber bültenleri hazırlamış ve sunmuştur.

Ardından CNN İnternational Atlanta haber merkezinde çalışmış ve burada çalışan ilk Türk Gazeteci olmuştur. 2007 senesinde Eğitim Koçluk ve Danışmanlık şirketini kuran Sedef Kabaş günümüzde iş dünyası liderleri, üst düzey yönetici ve yabancı yöneticilere iletişim koçluğunun yanı sıra medya danışmanlığı yapmaktadır.

27 Haziran 2009 yılında Rıdvan Yirmibeşoğlu ile evlenmiştir, 2010 doğumlu Yavuz isminde bir oğlu vardır.

Bugüne kadar Sesli Düşünenler, Zamanı Dize Getirenler, İpek Dokulu Başarılar, Soru Sorma Sanatı, Hayatını Seçen Kadın ve Muazzam Muazzez isimli kitaplara imzasını atmıştır.

2 Yorumlar

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz