Sedef Kabaş

Sedef Kabaş İletişim ve Liderlik Eğitmeni, Siyaset Bilimci, Gazeteci (Doktora), sunucu ve Medya danışmanı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Sedef Kabaş Kimdir? Nereli?

1970 yılında İngiltere Londra’da dünyaya gelmiştir. Babası mücevher tasarımcısı Mehmet Kabaş annesi ise Mualla Hanım’dır. 1992 senesinde Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden en yüksek derece ile mezun olmuştur. Kazandığı Fulbright bursu ile okuduğu Boston Üniversitesi’nde Televizyon Haberciliği üzerine yüksek lisans yapmıştır. Marmara Üniversitesi Genel Gazetecilik Bölümü’nden ““Dünya ve Türk Basınında, Röportaj ve Söyleşi Geleneği”” üzerine yazdığı tezi ile 2006 yılında doktora derecesi almıştır. İstanbul Akademi, Pera İstanbul, Bahçeşehir Üniversitesi. Kültür Üniversitesi ve Kadir Has Üniversitesi’nde Medya İlişkileri, Diksiyon, Etkili Ses ve Beden Dili, Sunum Becerileri. Röportaj Teknikleri ve Etkili Haber Yazımı üzerine (2001-2011) dersler vermiştir. Günümüzde de üniversitelerde “konuk konuşmacı” olarak seminerler vermektedir.

Dr. Sedef Kabaş Akademisyen, gazeteci, eğitmen ve danışman kimlikleri ile tanınmaktadır. Power Fm radyo kurucu ekibinde yer almış haber bültenleri hazırlamış ve sunmuştur. Ardından CNN İnternational Atlanta haber merkezinde çalışmış ve burada çalışan ilk Türk Gazeteci olmuştur. 2007 senesinde Eğitim Koçluk ve Danışmanlık şirketini kuran Sedef Kabaş günümüzde iş dünyası liderleri, üst düzey yönetici ve yabancı yöneticilere iletişim koçluğunun yanı sıra medya danışmanlığı yapmaktadır.

2007 senesinde Sedef Kabaş Eğitim, Koçluk ve Danışmanlık şirketini kurmuştur. Uzmanlık alanları: Etkili Liderlik, Etkili İletişim, Topluluk Önünde Etkili Konuşma, Yaratıcı Sunumlar Hazırlama ve Aktarma. Medya İlişkileri, Etkileme ve İkna, Kişisel Marka ve İmaj Yönetimi, Kurumsal İletişim ve İtibar Yönetimi’dir. 2021 yılında Uğur Dündar ile uzun bir aradan sonra yeniden Demokrasi Arenası’nda yer almıştır.

Sedef Kabaş Boyu, Kaç Yaşında? Evlimi?

27 Haziran 2009 tarihinde Rıdvan Yirmibeşoğlu ile evlenmiştir, 2010 doğumlu Yavuz isminde bir oğlu vardır. Boyu 1.70 cm, kilosu 60. 2021 yılı itibariyle 51 yaşındadır. Kaynak olarak resmi web sitesi referans alınmıştır. Web sitesine sosyal medya hesapları bölümünden ulaşabilirsiniz. Favori rengi mor’dur.

Kitapları:

6 kitabı bulunmaktadır. Sesli Düşünenler, Zamanı Dize Getirenler, İpek Dokulu Başarılar, Soru Sorma Sanatı, Hayatını Seçen Kadın ve Muazzam Muazzez.

Sosyal Medya Hesapları:

İnstagram Hesabı: @sedefkabas 150bin takipçi.
Twitter Hesabı: @SedefKabas 730,6 B Takipçi.
Youtube video kanalı: @SedefKabaşTV 65,7 B abone.
Web Sitesi: https://www.sedefkabas.com


4 Yorumlar

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz