Samet Saydam

0

Samet Saydam hakkında merak edilen soruların cevapları. Kimdir? aslen nereli? kaç yaşında? kariyeri, hayatı ve kısaca biyografi bilgileri.

İş adamı, turizmci, yazar, İHA pilotu, senarist, oyuncu. 2000 yılının Ekim ayında Antalya’nın Manavgat İlçesi’nde dünyaya geldi. Ailevi nedenlerden ötürü farklı şehirlerde yaşamak zorunda kaldı. Öğrenim hayatını ekonomik nedenlerle tamamlayamadı. İş hayatına atılarak turizm sektöründe faaliyet göstermeye başladı.

Öğrencilik yıllarından itibaren bir süre sporla ilgilendi. 2014-2015 Türkiye Bisiklet Turnuvasına katıldı. 2016-2017 yılında Afyon bisiklet yarışlarında başarılı bir sonuç aldı. Bir yandan bisiklet sporuna zaman ayırırken, bir yandan da Mersin İdman Yurdu takımının altyapısında futbol oynadı. 2016 yılında ilk vücut geliştirme antrenörlük belgesini aldı.

Bazı illerde çekilen kısa metrajlı film ve uzun metrajlı dizilerde metin yazarlığı ve senaryo yazarlığı yanı sıra İHA pilotluğu yapıyor, küçük çaplı internet dizi ve filmlerine cinematrix geçişler sağlıyor.

Samet Saydam, yazmayı ve anlatmayı çok sevdiği için sonraki yıllarda zamanını ağırlıklı olarak yazmaya ayırdı. Bu çabasının sonucu olarak 2019 yılında ilk kitabı “Gizli Saklı”yı tamamlayıp yayımladı

Saydam’ın ikinci kitabı 2020 yılında “Bitmeyen Öykü” adıyla yayımlandı. Ayrıca, birçok online sitede yazıları yayımlanıyor. Yeniden – Yok Oluş adlı yeni kitabı 2021’de yayımlanacak.

Samet Saydam kitapları;

* Gizli Saklı (2019)
* Bitmeyen Öykü (2020)
* Yeniden – Yok Oluş (2021’de yayımlanacak)


İlginizi Çekebilir :   Abdullah Çiftçi

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz