Özlem Akınözü

0

Özlem Akınözü hakkında merak edilen sorulara cevaplar. Kaç yaşında? nereli? evli mi? hangi dizi ve sinema filmlerinde rol aldı? Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

13 Ekim 1964 tarihinde Ankara’da dünyaya gelen başarılı oyuncu Özlem Akınözü, Kova burcudur.

İlköğretim eğitimini, Ahmet Vefik Paşa’da tamamlamış ardından Özel Yükseliş Koleji ve Özel Yenişehir Koleji’nde okumuştur. Ankara Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunudur.

Babası 1988 yılında yaşamını yitiren usta isim Süreyya Arın’dır. Kula’da Üç Gün, Safranbolu’da Zaman gibi filmlerin anlatıcısı olarak yer almıştır. TRT’nin ilk spikerlerinden, İpek Yolu ve bir çok belgesele sesi ile hayat veren seslendirme sanatçısıdır. Türk belgeselciliğinin Babası olarak adlandırılan rahmetli Suha Arın’ın da yeğenidir.

Özlem Akınözü’de babası gibi 1984 yılından bu yana TRT, özel kanallar ve reklam filmlerinde seslendirme çalışmaları gerçekleştirmiştir. 2003 senesinden beri Milli Eğitim Bakanlığı’nın İlköğretim ve Lise öğrencileri için hazırladığı eğitim CD’lerinin seslendirmesini yapan isimdir.

Ayrıca 2004 ve 2005 yılları arasında Akademi Medya’da seslendirme hocalığı yapmıştır.

Özlem Akınözü rol aldığı diziler ve sinema filmleri;

Bugüne kadar Sensiz Olmuyor (Sema), Sahte Prenses (Sabahat), Dicle (Revnak), Tek Türkiye (Zelal), Karagül, Zeytin Tepesi ve Payitaht Abdülhamit dizilerinde rol almıştır. Ayrıca 2018 yılında Deliha 2 adlı sinema filminde oynamıştır.

1989 yılında evlenen usta oyuncu’nun oğlu ise ekran severlerin yakından tanıdığı yakışıklı oyuncu, genç kızların gözdesi Akın Akınözü‘dür.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz