Onur Sermik

Onur Sermik en son Kolej Rüyası isimli diziye dahil olmuştur. Daha önce rol aldığı bir çok başarılı yapım ile adından söz ettirmiştir. Yakışıklı oyuncu hakkında ise hayranları tarafından bir çok sorunun cevabı merak ediliyor. Kimdir? aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? evli mi? Oynadığı sinema ve diziler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Onur Sermik Kimdir? Nereli?

Başarılı isim sosyal medya fenomeni, tiktoker, oyun yazarı, Tiyatrocu, sinema ve dizi oyuncusu olarak tanınmaktadır. Özellikle tiktok paylaşımları ile sosyal medyada tanınan Onur Sermik 1990 tarihinde doğmuş, İstanbul doğumludur. Ancak nüfus cüzdanında tam olarak 1991.01.01 tarihi yazmaktadır. Aslen Kırım Tatarıdır, soyismi Tatarca’da ateş anlamına gelmektedir.

İlköğretim, Ortaokul, Lise ve Üniversite eğitiminin tamamını doğup büyüdüğü İstanbul’da tamamlamıştır. Çocukluk yıllarında uzun seneler futbol oynamış ancak yaşadığı talihsiz bir sakatlık sonucu futbola veda etmek zorunda kalmıştır. Sakatlandıktan hemen 1 sonrasında ise tiyatro’ya başlamış ve futbolu tamamen bırakmıştır. Uzun süre tiyatro ile ilgilenen Onur Sermik için tiyatro en mutlu olduğu şeydir.

Çok küçük yaşlarında kendisine hep güldüklerini, henüz 7 yaşında iken kılık değiştirip apartmandakileri korkutmaya çalıştığını ve çok eğlendiğini belirtmiştir. Herkesin kendisine mutlaka tiyatro yapması gerektiğini söylediklerini dile getirmiştir. Tiyatroya başladıktan sonra işin ciddiyetini ve zorluklarını fark edince tiyatro’ya daha profesyonel bir bakış açısı ile yaklaşmıştır. İlk dizi oyunculuk deneyimini KanalTürk ekranlarında yayınlanan Emret Komutanım isimli dizi ile gerçekleştirmiştir. Dizi de Yavuz karakterini canlandırmış, 30. bölümde diziye dahil olmuş ancak dizi 31. bölüm de final yapmıştır. Daha sonra Doksanlar dizisinde Alper karakteri için kamera karşısına geçmiştir.

Tiyatro okulunda iken Onur Sermik hep babasının hikayelerini anlatmıştır. Babası için çok komik bir karakterdir açıklamasında bulunmuştur.

Onur Sermik Boyu, Yaşı, Sevgilisi Kim?

Onur Sermik’in boyu 1.86 cm, kilosu 78, burcu ise oğlak’dır. Kaç yaşında sorusuna ise 2021 yılı itibariyle 30 cevabını verebiliriz. Sevgilisi ise Beyza Bostan’dır, ancak hakkında detaylı bilgilere henüz ulaşılamamıştır. Burun estetiği varmı? sorusuda merak konusu ancak bu konu ile ilgili bir açıklama bulunmamaktadır.

Hakkında ekşi sözlükte 2012 yılından bu yana bir çok yorum yapılmıştır. İmdb ‘de ise oynadığı, rol aldığı sinema ve dizilerin yanı sıra karakter isimlerine ulaşabilirsiniz.

Youtube, İnstagram, Twitter ve Tiktok Hesabı:

İnstagram Hesabı: @onursermik_ Takipçi sayısı 93,2bin.
Twitter Hesabı: @OnurSermik
Tiktok Hesabı: @onursermik 828.7K
Youtube Video Kanalı: @OnurSermik28,7 B abone.
Facebook Hesabı: @sermiko

Yaşantısını İstanbul’da sürdürmektedir. Twitter hesabında ki açıklaması ise “Tam zamanlı aktör, kendi çapında komedyen”‘dir.

Onur Sermik Hakkında Gerçekler:

1 – 2012 yılında stand up yapmaya başlamış 250 gösteri yapmıştır. 2016 yılında sahneye çıkmış ve daha sonra oyunculuğa ağırlık vererek gösterileri bırakmıştır.

2 – Tiyatro ve gösterilerde sıklıkla babasının hikayelerini dile getirmiştir.

3 – Yabancı oyuncular arasında en beğendiği favori oyuncular, Al Paçino ve Tom Hanks’dir.

4 – Türkiye’de ise Barış Falay, Ahmet Kural ve Kenan İmirzalıoğlu beğendiği oyuncular arasında yer almaktadır.

5 – Nüfus cüzdanında doğum tarihi 1991-01-01 olarak geçmektedir.

6 – Nişantaşı Nuri Akın Anadolu Lisesi’nde okumuştur. Konservatuvar mezunudur.

7 – 15 yaşında Sadri Alışık Tiyatrosunda oyunculuk eğitimi almaya başlamıştır.

8 – Bir çok tiyatro oyununda sahne almış ve yazarlığını üstlenmiştir.

Onur Sermik Oynadığı Film ve Diziler:

Kolej Rüyası (2021) (Oynadığı Lise Dizisi)
Şeref Sözü (Komiser – 2020)
Şampiyon (2019)
Kim Daha Mutlu? (Sinema Filmi 2019)
Cin-si Bozuk (Sinema Filmi 2019)
Hep Yek 3 Titrettin Beni (Sinema Filmi 2019)
Akıllara Seza (Hikmet – Sinema Filmi 2019)
Dalavere (Sinema Filmi – 2018)
Çocuklar Duymasın (Mert – 2018)
Hangimiz Sevmedik (Halit Güney- 2016)
Pamuk Prens (Senarist Onur – Sinema Filmi 2016)
Ne Münasebet (2015)
Doksanlar (Alper – 2013)
Emret Komutanım
Kaçış (Kısa Film – 2008)


1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz