Ogeday Girişken

Ogeday Girişken ekran severler tarafından katıldığı Survivor yarışması ile tanınmıştır. Ünlü isim hakkında ise bir çok sorunun cevabı merak konusu olmuştur. Kısaca kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Ogeday Girişken Kimdir? Nereli?

1992 yılında dünyaya gelen Ogeday İstanbul doğumludur. Bir çok kaynakta belirtildiği üzere baba tarafından aslen Adana’lıdır. Tuğçe isminde bir kız kardeşi vardır. Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu bölümünden başarı ile mezun olmuştur. 2017 yılında katıldığı Survivor yarışmasının Survivor 2017 Şampiyonu olmuştur.

2022 yılında ise yine Survivor yarışmasında boy gösteren yakışıklı isim Fenerbahçe Kürek Takımı profesyonel sporcusu’dur. Türkiye Milli Takım formasınıda giymiş, Dünya Gençler Kürek Şampiyonasında yarışmış bu alanda şampiyonlukta yaşamıştır.

Ogeday Girişken Boyu, Kilosu, Kaç Yaşında?

Başarılı sporcu Ogeday Girişken’in boyu 1.84 cm, kilosu 80, burcu boğa, yaşı ise 29’dur. Resmi instagram hesabını @ogedaygirisken kullanıcı ismi ile kullanmaktadır. Günümüz itibariyle instagram hesabında ki takipçi sayısı 252bin civarındadır.

Ayrıca kendi ismi ile bir youtube video kanalı bulunmaktadır. Youtube video kanalında ki abone sayısı da 4,95 B. Kanalında genellikle vücut antrenmanları, survivor ile ilgili genel bilgiler ve genel antrenman üzerine paylaşımlar yapmaktadır.
ogedaygirisken

Ogeday Girişken Oynadığı Diziler:

Yarışmanın ardından oyunculuk dünyasına giriş yapmıştır. En son TRT 1 ekranlarında yayınlanan Alparslan Büyük Selçuklu isimli dizinin oyuncu kadrosunda yer almıştır. Yarışma sonrası rol aldığı diziler ise şu şekildedir.

Alparslan Büyük Selçuklu
Sihirli Annem
Aşk 101
Savaşçı
Bir Litre Gözyaşı

Sevgilisi varmı? varsa kim sorusunun cevabı ise. Bir dönem güzel isim yine Survivor yarışmasında yer alan Nisa Bölükbaşı ile ismi anılmıştır. Ancak bu birliktelik doğrulanmamıştır. Ayrıca İlayda Yalçın ile sevgili olan ünlü isim daha sonra resmi sosyal medya hesapları üzerinden birlikteliklerinin karşılıklı anlaşarak sonlandığını belirtmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz