Merve Bulut

0

Merve Bulut Mucize Doktor adlı dizi de Gülin karakteri için kamera karşısında yer almıştır. Güzel oyuncu hakkında merak edilenler! Kısaca oyunculuk kariyeri, biyografi ve hayatı.

Merve Bulut Kimdir?

Merve Bulut oyuncu olarak kariyerini sürdürmektedir. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Bölümü’nden başarı ile mezun olmuştur.

2012 senesinde Uçurum isimli dizi ile ilk dizi oyunculuk deneyimini gerçekleştiren Bulut, 2014 senesinde ise Bir Küçük Eylül Meselesi adlı sinema filminde Garson Emine karakterine hayat vermiştir.

Merve Bulut Nereli?

Merve Bulut aslen Kocaeli doğumludur. Bazı kaynaklarda ise aslen Düzce doğumlu olduğu belirtilmektedir.

Merve Bulut Boyu, Kaç Yaşında?

Merve Bulut 34 yaşında ve 1.72 boyundadır. Kilosu 58, burcu ise yengeç’tir.
Merve Bulut6
Oynadığı Sinema ve Diziler:

2022 yılında Mucize Doktor isimli dizide canlandırdığı Gülin karakteri ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Güzel isim daha öncede bir çok başarılı projenin içerisinde yer almıştır.

2015 senesinde Hazal Kaya ve Aras Bulut İynemli ile birlikte Tv8 de yayınlanan Maral dizisinde rol almış ve Hamiş rolünde üstlenmiştir. 2017’de Kara Yazı dizisinde Sedef’i canlandırırken dizi de Emre Kınay, Zeynep Çamcı ve Haluk Bilginer ile birlikte rol almıştır. Ancak dizi çok kısa sürmüş ve yayından kaldırılmıştır. Yine aynı sene Star Tv ekranlarında yayınlanan Yıldızlar Şahidim isimli dizide Mercan karakterine hayat vermiştir.

Başarılı oyuncu, diziler dışında 2018 yılında tiyatro da Ölümcül Çocuk Parkı Yaraları oyununda yer almıştır.

Daha sonra Fox Tv ekranlarında yayınlanan Mucize Doktor dizisinde Gülin karakterine hayat verdi.

Merve Bulut Evlimi? Eşi Kim?

Merve Bulut 2022 yılının Eylül ayında Mucize Doktor dizi setinde tanıştığı Tolga Hırsava ile evlenmiştir. Sevgilisi Tolga Hırsava güzel oyuncuya evlilik teklifini kendi doğum gününde yapmıştır.

Resmi instagram hesabı @merbulutt ‘dur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz