Melek Büyükçınar

Melek Büyükçınar Ata Demirer ile seslendirdiği şarkılar ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Başarılı isim hakkında merak edilen tüm detaylar! Kısaca müzik kariyeri, biyografi ve hayatı.

Melek Büyükçınar Kimdir?

Melek Büyükçınar müzisyen, şarkıcı, besteci. Çocuk küçük yaşlardan itibaren müzik ile ilgilenmeye başlayan Büyükçınar, müzisyen bir ailede yetişmiştir. Babası Sait Büyükçınar’dır. Ünlü Bestekar Cavit Deringöl ise dedesidir.

Melek Büyükçınar Nereli?

Melek Büyükçınar doğma büyüme aslen İstanbul’ludur.

Ortaokul ve Lise tahsilini İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda tamamlamıştır. Ardından İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müzik Teorisi Bölümü’nde eğitim hayatını sürdürmüştür.
melek buyukcinar7
Melek Aleyna Büyükçınar müzik kariyeri boyunca, Ajda Pekkan, Seda Sayan ve Sinan Akçıl gibi birçok ünlüye sahnede backvokal olarak eşlik etmiştir. 2022 senesinde Berdan Mardini’nin seslendirdiği Sözü müziği kendine ait olan “Efsane” adlı şarkı ile birlikte bestecilik yönünün de ne kadar kuvvetli olduğunu göstermiştir.

Özellikle son dönemde Ata Demirer ile birlikte Bursa Bülbülü film müzikleri albümünde yer alarak dikkatleri üzerine çekmiştir. Kendisi için bunun büyük bir şans olduğunu dile getiren Büyükçınar, günümüzde YouTube kanalında müzikal çalışmalarına devam etmektedir.

Melek Aleyna Büyükçınar Ata Demirer ile yolunun nasıl kesiştiğini ise şu şekilde dile getirmiştir. “Filme dahil olmam filmin müzik yönetmenliğini yapan Taşkın Sabah sayesinde oldu. Küçük yaştan beri müzik camiasının içerisinde olduğum için Taşkın ağabeyle tanışıklığımız eskidir.”

Melek Büyükçınar Kaç Yaşında?

Melek Büyükçınar 24 yaşındadır. Doğum tarihi 18 Haziran 1998, burcu ise ikizler’dir.

Bursa Bülbülü şarkıları

Beyaz Zambaklar – Ata Demirer, Melek Büyükçınar

Melek Büyükçınar Evlimi?

Melek Büyükçınar evlidir. 12 Aralık 2019 tarihinde evlenmiştir. Bu evliliğinden 2022 doğumlu bir oğlu vardır. Bazı kaynaklara göre oğlunun ismi Atlas’tır. Eşinin ismi ve kim olduğu da merak konusudur, ancak bu konu hakkında bir bilgi bulunmamaktadır.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz