Kıvılcım Ural

Kıvılcım Ural müzik dünyasının yakından tanıdığı bir isimdir. Son dönemde müzikleri, kariyeri, evliliği ve hakkında bir çok soru ile merak konusu olmuştur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Kıvılcım Ural Kimdir?

Kıvılcım Ural besteci, söz yazarı ve ressam kimlikleri ile tanınmaktadır. Bir dönem edebiyat ile ilgilenmiş, İzmir’de kişisel fotoğraf sergisi açmıştır. Daha sonra Dokuz Eylül Üniversitesi Sanat Yönetmenliği ve Mimar Sinan Üniversitesi Dramatik yazarlık bölümlerine girmiş ancak okulu terk etmiştir.

Kıvılcım Ural Babası Annesi Kim?

Kıvılcım Ural’ın babası müzisyen, Mavi Işıklar Grubu eski gitaristi Fikret Ural’dır. Mavi Işıklar Grubu Türkiye’nin ilk rock gruplarından birisidir. Fikret Ural 2021 yılının Temmuz ayında, korona vakası sebebi ile hayata gözlerini yummuştur. Ölümünün ardından kızı, bir sabah hastaneye kaldırıldığında entübe olduğunu bize söylediler. Ve seni kaybettik… Seni çok seviyorum babacım. Kalbim kırık ama artık sen her yerdesin’ paylaşımı ile babasının vefat haberini duyurmuştur.

Annesi ise Türk sinema dünyasının yakından tanıdığı oyuncu Necla Fide‘dir. Necla Fide 1975 yılından 2008 yılına kadar bir çok projede rol almıştır. Özellikle Eşref saati, Küçük kadınlar, Dudaktan Kalbe, Akasya Durağı, ve Yaprak Dökümü dizileri ile tanınmış, bir dönem modellik te yapmıştır.

Kıvılcım Ural Nereli?

Kıvılcım Ural doğma büyüme aslen İzmir’lidir.

Kıvılcım Ural Kaç Yaşında? Boyu

Kıvılcım Ural 30 yaşında ve 1.75 boyundadır. Burcu koç, doğum tarihi ise 30 Mart 1992.

Kıvılcım Ural Evlimi? Eşi Kim?

Kıvılcım Ural Duman müzik grubunun solisti Kaan Tangöze ile evlidir. 2018 yılında evlenmiş ve bu evliliğinden İlayda Tangöze isminde bir kızı vardır.

Güzel isim resmi instagram hesabını @kivilcimuralofficial olarak kullanmaktadır. Günümüz itibariyle takipçi sayısı 24.7bin civarındadır. Ayrıca @kivilcimuralmusicpage kullanıcı isimli facebook hesabı bulunuyor.

Kendine has tarzı ve yorumu ile ilk albümü Rüya Raporları tamamen akustik olarak kayıt edilmiştir. 12 şarkının tamamının söz ve müziği kendisine aittir. Kapat Gözlerini, Aşk Laftan Anlamaz ve Yıllar Sonra gibi şarkıları büyük ilgi görmüştür.

Ayrıca diğer Cumartesi Gecesi, Buralar Benimdi Eskiden, Adım Adım, Şaraba Benzer, Yağmurlar Altında, Suskun, Bir Erkek Kuş, Tantana, Şarkıcı Kadın ve Selami gibi diğer şarkıları da büyük ilgi görmüştür.

En son 2022 yılında Ben Vazgeçmezsem isimli şarkının video klip çalışmasın yayınlanmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz