Kerem Yeğinboy

0

Kerem Yeğinboy son dönemlerde müzik dünyasından adından sıkça söz ettiren başarılı isimlerdendir. Hakkında ise müzik severler aslen nereli? kaç yaşında? ailesi, müzik kariyeri gibi bir çok sorunun da cevabını merak ediyor. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1991 yılının Ekim ayında dünyaya gelen başarılı isim aslen İzmir’lidir. İngiltere’de İşletme üzerine eğitim almış ve işletme master’ı yapmıştır. Terazi burcudur, ancak henüz boyu ve kilosu gibi bilgilerine henüz ulaşılamamıştır.

Hakkında Detaylı Bilgiler:

Kerem Yeğinboy ailesi;

Annesi Plastik ve Kalıp Sanayi ile uğraşan Üçer Kalıp ve Sanayi’nin sahibi iş adamı Ekmel Üçer’in kızıdır. Babası ise Dr. Emin Yeğinboy’dur. Ayrıca annesi Ayşem Hanım, bir dönem siyaset ile ilgilenmiş, Demokrat Türkiye Partisi İzmir il Yönetim Kurulunda görev yapmıştır. DTP (Demokrat Türkiye Partisi) İzmir İl Başkanlığı, Ankara’da Genel İdare Kurulu görevi, Basın ve İletişimden Sorumlu Başkan Yardımcısı gibi çalışmalar gerçekleştirmiştir.

Müzik kariyeri;

2019 yılında söz, müzik ve bestelerinin kenndisine ait olduğu Nedensiz Dünya isimli klip ile dijital platformlarda yerini almıştır. Rock müziğinin ruhunu yakaladığı ilk şarkısı ile ciddi bir çıkış gerçekleştirmiştir. Daha sonra Avrupa Müziği’nde dikkatini çeken Yeğinboy, çok küçük yaşlarda müzik ile tanışmış, o günden itibaren hayatının her alanın da müzik ile iç içe olmuştur. Sadece şarkı söylemeyen ünlü isim yazdığı söz ve besteleri ile de dikkatleri üzerine çekmektedir.

2020 yılında ise Yalanlar İçinde isimli şarkısı ile müzik severlerin gönlünde taht kurmayı başarmıştır. Ayrıca klibinde güzel oyuncu Hülya Avşar‘da kendisine eşlik etmiştir. Klibin yönetmenliğini Kemal Başbuğ üstlenmiştir. Avrupa Müzik etiketi ile çıkan şarkı’nın yine söz ve müziği genç şarkıcı’ya aittir. İşletme üzerine master yapmış olsa da her zaman müzik genç sanatçı için daha öncelikli olmuştur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz