Kaan Altay Köprülü

Kaan Altay Köprülü 2019 yılında TRT 1 ekralarında yayınlanan Tek Yürek adlı dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Hakkında ise bir çok soru merak konusu. Kimdir? kaç yaşında? aslen nereli? hangi dizi ve sinema filmlerinde rol aldı? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1995 yılının Şubat ayında İzmir’de dünyaya gelen Kaan Altay Köprülü Balık burcudur. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Ana Sanat Dalı mezunudur.

Bostanlı Akademi’de Şebnem Doğruer’den temel oyunculuk eğitimi almış, 2016 senesinde, Macaristan Budapeşte’nin yakın bir köyünde izole bir yaşam süren çocuklar ve çocuk annelere modern yaşamı tanıtmayı amaçlayan bir projede yer almıştır. 2017′ de Erdal Beşikçioğlu’nun kurmuş olduğu Tatbikat Sahnesi’ne giren Kaan Altay Köprülü günümüzde aktif olarak tiyatro bünyesinde oyunlarda yer almaktadır.

2015 yılında Woyzeck Masalı, 2017 ‘de ise halen sahnede olan Pal Sokağı Tiyatro oyununda sahne almıştır.

2019 yılında TRT 1 ekranlarında yayınlanacak olan Tek Yürek dizisi oyuncu kadrosunda yer alan yakışıklı oyuncu aslen Veles’lidir. Veles, Vardar Nehri üzerinde Makedonya’nın orta kısmında yer almaktadır. Osmanlı döneminde ismi Köprülü daha sonra ise Tito Veles şimdi ise sadece Veles olarak geçmektedir.

Maalesef sevgilisi var mı? yok mu?, boyu ve kilosu gibi soruların cevaplarına henüz ulaşılamamış, araştırılmaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz