İklim Tamkan

İklim Tamkan müzik dünyasının başarılı isimlerinden. Hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

İklim Tamkan Kimdir?

İklim Tamkan piyanist, besteci, müzisyen. 1995 senesinde henüz 11 yaşında Hacettepe Üniversitesi’ne bağlı Ankara Devlet Konservatuvarı bünyesinde müzik eğitimine başlamıştır. İzmir 9 Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda eğitimine devam etmiştir. Namık Sultanov, Ali Damar ve Ayşegül Sarıca gibi usta isimlerle çalışmıştır. Viyana Müzik ve Sahne Sanatları Üniversitesi’nde eğitim hayatını sürdüren Tamkan 2002 senesinde Graz Müzik ve Sahne Sanatları Üniversitesi’nde solist ve piyano pedagojisi bölümlerinde kabul edilmiştir.

Türkiye başta olmak üzere, Almanya, İsviçre, Polonya, Slovenya ve İtalya gibi birçok ülkede konser vermiştir.

İklim Tamkan Nereli?

İklim Tamkan aslen İzmir Karşıyaka’lıdır ve İzmir’de dünyaya gelmiştir.
iklim tamkan6 jpg

İklim Tamkan Kaç Yaşında?

İklim Tamkan 39 yaşındadır, doğum tarihi 1984, doğum yeri İzmir.

Başarılı sanatçı, İtalya’da düzenlenmiş olan Uluslararası Valtidone Genç yetenekler Yarışması’nda piyano alanında 3.lük ödülü, klavsen dalında ise Uluslararası Kiwanis Ödülü ve Avusturya Devleti tarafından verilmiş olan Martha Debelli ödülü ve bursunu üst üste iki kazanan isim olmuştur.

İlk albümü Cemal Süreya, Metin Altıok ve Edip Cansever gibi şairlerin şiirlerinin yorumlarından oluşan İlk Atlası’ı mezzosoprano Senem Demircioğlu ile beraber, Fazıl Say’ın prodüktörlüğü ve yapımcılığında kaydetmiştir. Albümü 2017 yılının Mart ayında Ada Müzik tarafından çeşitli müzik platformlarından yayınlanmıştır.

Opera sanatçısı Pervin Chakar duduk sanatçısı Ertan Tekin ile beraber icra ettikleri “Lo Şivano” isimli şarkı kendi düzenlemesi ile yayınlanmıştır. Ada Müzik plak şirketi tarafından 2021 yılında yayınlanmıştır. “Lo Şivano” kaydının kapak çizimi usta oyuncu Fırat Tanış tarafından yapılmıştır.

Son dönemde Fırat Tanış ile sevgilimi soruları merak edilmektedir. Sevgilisi usta oyuncu Fırat Tanış ile sosyal medya hesaplarında da paylaşımı bulunmaktadır. Haberler ile sık sık medya ve magazin dünyasının gündeminde bu birlikteliği ilede yer almaktadır.

Resmi instagram hesabı @iklimtamkan ‘dır.
iklim tamkan1 jpg

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz