Hikmet Tuğsuz

0

Hikmet Tuğsuz Güreş Antrenörü olarak uzun süredir spor dünyasındaki hizmetlerini sürdürmektedir. Peki kimdir? aslen nereli? kaç yaşında? Hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografisi.

16 Kasım 1986 tarihinde aslen Antalya, Akseki’ye bağlı Bademli Kasabasında dünyaya gelen Hikmet Tuğsuz 2019 yılında Survivor yarışmasına katılmıştır.

Çocukluk döneminden itibaren spor ile iç içe olmuş, Lise döneminde ise aktif olarak sporla ilgilenmeye başlamıştır. Üniversiteye sporcu kontenjanı ile girmiş ve mezuniyetin ardından Avrupa Şampiyonalarına katılmıştır. Adnan Menderes Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu mezunudur.

Yakın dönemde ise aktif spor hayatını noktalamış ve Güreş Milli Takım Antrenörlüğü yapmaya başlamıştır. Hikmet Tuğsuz arka arkaya 10 branşı yapabilme yeteneğine sahiptir, atletizm dalında Deli Hikmet olarak tanınmaktadır. 8 sene boyunca ise Dekatlon’da Türkiye Şampiyonluğunu elinde tutan isim olmuştur. Bir çok branşta başarılı olan Tuğsuz, ülkemizde yıllarca dekatlonu domine etmiştir. 2 gün boyunca yapılan decatlon yarışlarında ilk gün 100 metre koşu, uzun atlama, gülle atma, yüksek atlama ve 400 metre koşu yer alırken, ikinci gün 110 metre engelli koşu, disk atma, sırıkla atlama, cirit atma ve 1500 metre koşu vardır. Ve bu yarışlar arasında sadece yarım saatlik bir ara verilmektedir.

Diğer bir yandan futbol, hentbol, triatlon ve voleybol gibi branşlarda da boy göstermiştir. En son Türkiye’nin önde gelen güreşçilerine antrenörlük yapan isim olmuştur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz