Hatice Aslan

0

Hatice Aslan Show Tv ekranlarında yayınlanan Cam Tavanlar isimli dizide Süreyya karakteri ile oyunculuk kariyerini sürdürüyor. Geçmişte günümüze bir çok sinema ve dizide rol almıştır. Peki kimdir? aslen nereli? kaç yaşında? Hangi sinema ve diziler de rol aldı? Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Hatice Aslan Kimdir? Nereli?

1962 yılının Şubat ayında dünyaya gelen ünlü oyuncu Sivas doğumludur. Aslen annesi Sivas Kangal Hamal Köyü’nden, babası ise Malatya Kuluncak Kazası Darılı Çörmü köyündendir. Çocukluk yılları doğup büyüdüğü Sivas’ın Burhanettin Mahallesi’nde geçmiştir. 9 kardeştir ve ailenin 6. çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Sivas Lisesi’ni bitiren Hatice Aslan’ın babası Halife Aslan 5 Mart 2016 tarihinde yaşamını yitirmiştir. Annesinin ismi ise Rahime Aslan’dır.

Ankara Devlet Tiyatrosu sanatçısı olan ünlü oyuncu, Ankara Devlet Konservatuvarından 1983 senesinde mezun olmuştur. Aynı sene Devlet Tiyatrosuna giriş yapmış ve 1986 senesinde İzmir Devlet Tiyatrosuna tayin olmuştur.

Hatice Aslan Boyu, Kaç Yaşında?

Güzel oyuncunun boyu 1.69 cm, kilosu 59, burcu ise balık. 2021 yılı itibariyle 59 yaşındadır. @hatisaslan olarak kullandığı resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı günümüz itibariyle 96,3bin civarındadır.
Hatice Aslan Evli mi?

Başarılı oyuncu 2 kez evlenmiştir. İlk evliliğini oyuncu Hakkı Ergök ile gerçekleştirmiş 12 senenin ardından boşanmıştır. Bu evliliğinden Ekin Ergök isminde bir oğlu vardır. İkinci evliliğini ise 1992’de ressam Renan Kaleli ile yapmış bu evliliğide 2000 yılında son bulmuştur. Ekin Ergök dışında 17 Ağustos 1999 Marmara depreminde ailesini yitiren 1983 doğumlu Ece Dizdar isminde manevi bir kızı vardır.

Hatice Aslan Oynadığı Sinema ve Diziler:

Elif’in Rüyaları, Deli Balta, Ferhunde Hanımlar, Kınalı Kar, En Son Babalar Duyar, A.G.A, Hürrem Sultan, Hırçın Menekşe, Düğün Şarkıcısı, Samanyolu, Masumlar, Lale Devri, Mayıs Kraliçesi. Ayrılsak da Beraberiz, İçimdeki Fırtına, Dr. Dilara, Kot Farkı, 9on, Bugünün Saraylısı, Vücut, Firar, Kıskanmak, Üç Maymun, Şark Oyunları, Güzel Günler, Bayrampaşa Ben Fazla Kalmayacağım, Adı Zehra (Şule) ve Cam Tavanlar (Süreyya) gibi bir çok dizi ve sinema filminde rol almıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz