Görkem Yeltan

1977 doğumlu güzel oyuncu Görkem Yeltan Halil Bey ve Nesrin Hanım çiftinin kızları olarak Aydın Nazilli’de dünyaya gelmiştir. Nazilli Lisesini tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur.

Oyunculuğunun yanı sıra yazar olarak ta çalışmalarını sürdürmektedir. Kırmızı’nın Mektupları, Hımbıl Beyaz, Zebra Zaza, Define Bahçesi, Kaplumbağa ile Eşek, Kelebek Kız, Yapraklı Pelerin, Boyalı Hamsi ve Süs Balığı, Haliç’ten Bulutlar Geçerken, Buyaka Çocuk Evi 1, 2, 3, Korkusuz Meles, Bez Ayakkabılar ve Çok Şiir Bir Salıncak isimli kitapları mevcuttur. Görkem Yeltan’nın yayınlanmış 16 çocuk kitabı bulunmaktadır.

Süper Baba isimli dizi ile başladığı oyunculuk kariyerini Foksi Show, Kara Melek, Ruhsar, Komşu Komşu, Yüzleşme, Yılan Hikayesi, İnsanlık Hali, Canım Kocacığım, Biz Size Aşık Olduk, Sil Baştan, En İyi Arkadaşım, Şölen, Davetsiz Misafir, Aşk Yakar, Ey Aşk Nerdesin ve Küçük Hanımefendi gibi projeler ile sürdürmüştür.

2017 yılında ise TRT 1 ekranlarında yayınlanacak olan Aliya isimli dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur.

Ayrıca Miras, Pulpa, Sıfır Dediğimde, Gölge, Güneşin Oğlu, Uzak İhtimal, Eylül, Kayıp Aranıyor, Seni Seviyorum Adamım ve Yemekteydik ve Karar Verdim isimli sinema filmlerinde rol almıştır.

Görkem Yeltan Radikal Kitap Kaborüko köşesinde çocuk edebiyatına ilişkin makaleler yazarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz