Gabriella Wilde

Gabriella Wilde 1989 yılında İngiltere, Hampshire’de dünyaya gelmiştir. Koç burcudur.

Annesi sosyete dünyasının ünlü isimlerinden Vanessa Mary Theresa, babası ise ünlü iş adamı John Anstruther Calthorpe. Octavia, Georgiana, Isabella ve Jacobi isimlerinde 5 kardeşi vardır. Ayrıca babasının ilk evliliğinden John Swannell ve David Bailey isimlerinde iki kardeşi daha vardır. Ayrıca Arabella ve Olivia isminde iki kardeşide annesinin ilk evliliğindendir. Babası Watermak Group adlı firmanın başkanı, dedesi ise bir barondur. Kardeşlerinden Isabella ve Olivia’da kendisi gibi oyunculuk kariyerlerini sürdüren isimlerdir.

Ascot’da Heathfield isimli yatılı okulda eğitim alan Gabriella Wilde bu okulda iken içki kaçakçılığı yaptığı gerekçesi ile Winchester St Swithun’a gönderilmiştir.

İlk oyunculuk deneyimini 2009 yılında St Trinian’s 2: The Legend of Fritton’s Gold isimli film ile gerçekleştiren Gabriella Wilde ekran severler tarafından özellikle 2010 senesinde BBC ekranlarında yayınlanan Doctor Who isimli dizi ile tanınmıştır. Oyunculuğun yanı sıra InStyle, Vogue, Nylon ve Cosmopolitan gibi dünyaca ünlü mecralarda modellik yapmıştır. Ayrıca Burberry, Lacoste ve Abercrombie & Fithc markalarının reklam yüzü olmuştur.

İngiliz asıllı oyuncu Gabriella Wilde 2014 yılında müzik dünyasının ünlü isimlerinden İngiliz şarkıcı Alan Pownall ile evlenmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz