Farah Yurdözü

Farah Yurdözü ülkemizin ilk bayan UFO araştırmacısıdır. Hakkında merak edilenler, eğitimi, çalışmaları, kitapları, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Farah Yurdözü Kimdir?

Farah Yurdözü Ufo, paranormal, metafizik, araştırmacı, öğretmen ve yazar. UFO, metafizik, parapsikoloji ve ezoterik tarih araştırmacısı. UFO’lara aile büyüklerinden duyduğu dünya dışı varlıklar ile ilgili bilgiler sonrasında ilgilenmeye başlamıştır. Dünya dışı varlıklarla ilk temasının 1990’lı yıllarda gerçekleştiğini dile getirmiştir.

Farah Yurdözü Nereli?

Farah Yurdözü doğma büyüme aslen İstanbul’ludur. Henüz doğum tarihi ve kaç yaşında olduğu bilgisine ulaşılamamıştır.
Farah Yurdozu3 jpg
İstanbul Üniversitesi İspanyol Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunudur. 10 sene Amerika’da olmak üzere 30 yıl gibi uzun bir süre İspanyolca Öğretmenliği yapmıştır.

Amerika’da bulunduğu zaman dilimi içerisinde dünya dışı varlıklar ve UFO’lar hakkında düzenlenen birçok konferansa katılmıştır. Günümüz itibariyle, Youtube video kanalında Türkiye ve dünyanın hemen her yerinden kendisine ulaşan takipçilerinin yaşadığını öne sürdüğü UFO, uzaysal varlıklar, metafizik ve paranormal deneyimleriyle ilgili soruları cevaplamaktadır.

Diğer yandan sene boyunca, Göbeklitepe, Karahantepe ve Kapadokya gibi Türkiye’nin gizemli ve tarihsel mekanlarına kültür-araştırma gezileri düzenlemektedir.

Ünlü isim, Türkiye, Amerika Birleşik Devletleri ve Güney Amerika’da verdiği konferanslar ve televizyon programları ile tanınmaktadır. Türkiye’nin ilk bayan UFO araştırmacısı olan Yurdözü, 1993 yılından bu yana UFO, metafizik ve parapsikoloji gibi konularda çalışmalar ve araştırmalar gerçekleştirmektedir.

Amerikan UFO Magazine dergisi, İtalyan XTimes Magazine ve İngiliz UFO Matrix Magazine’de köşe yazarlığı yapmıştır. 1947 senesinde yaşanan UFO kazası ile bilinen New Mexico Roswell’de düzenlenen UFO kongrelerinde verdiği sunumları ile ülkemizi temsil eden ilk Türk UFO araştırmacısı olmuştur.

Günümüze kadar Amerika’da İngilizce olmak üzere 3, Türkiye’de ise Türkçe yayınlanmış olan 5 kitabı bulunuyor.

Amerikan Discovery TLC Televizyonları yapımı DEAD TENANTS isimli paranormal araştırmaları konu alan belgesel dizide danışman medyum olarak görev yapmıştır.

Amerika ve dünyanın genelinde yayın yapan Coast to Coast, Rense, Kevin Smith, Binnal of America, Other World Radio ve Kevin Smith gibi yayın kuruluşlarında röportajları yayınlanmıştır. Jerry Pippin gibi dünya çapında yayın yapan radyo kanalında ise yapımcı olarak görev almıştır.

Resmi instagram hesabı @farahyurdozuistanbul, resmi twitter hesabı ise @farahyurdozu ‘dur. Tarot Bilgelik Atölyesi ile çalışmalarına devam etmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz