Emir Talha Altunbaş

Emir Talha Altunbaş O Ses Türkiye 2017 finalisti. Hakkında hayranları tarafından merak edilen soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Emir Talha Altunbaş Kimdir?

Emir Talha Altunbaş müzisyen, şarkıcı, besteci. Müzik severler tarafından özellikle katıldığı O Ses Türkiye yarışması ile tanınmıştır. Başarılı isim katıldığı O Ses Türkiye yarışmasında 2017 finalisti olmuştur. O dönemde Hastane İncir Ağacı isimli şarkıyı seslendirmiştir. Hadise, Murat Boz, Sibel Can ve Gökhan & Hakan ikilisi dönmüştür. Yarışmaya Hadise’nin takımına katılarak devam etmiş ve finale kadar yükselmiştir.
Emir Talha Altunbas5 jpg

Emir Talha Altunbaş Nereli?

Emir Talha Altunbaş aslen Sivas’lıdır. Yaşantısını Sakarya’da sürdürdüğü belirtilmektedir.

2023 yılında ise TR1 ekranlarında yayınlanan Sen Türkülerini Söyle yarışması ile tekrar kamera karşısına geçmiştir. Zamanla sahne performansları ile profesyonel olarak müzik kariyerini sürdürmüştür. İlk tekli çalışması ise Keklik Gibi isimli türkü ile gerçekleşmiştir. Daha sonar Sen Güneşsin isimli tekli çalışması Pirana Music etiketi ile dinleyicinin beğenisine sunulmuştur.

Sakarya Üniversitesi Sağlık Bölümü’nde eğitim gören Altunbaş, çok küçük yaşlardan beri müzik ile ilgilenmekte, bağlama çalabilmekte, solist kimliğinin yanı sıra müzisyendir. Genellikle Türk Halk Müziği tarzı ile ilgilenen başarılı isim müzik kariyerini profesyonel olarak devam ettirmektedir.

Resmi instagram hesabı @emirtalhaaltunbas ‘dır. Doğum tarihi ve kaç yaşında olduğu bilgisine henüz ulaşılamamıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz