Cemile Canyurt

Cemile Canyurt Çok Güzel Hareketler Bunlar 2 programı ile adından söz ettirmektedir. Hakkında ise kaç yaşında? aslen nereli? boyu, kilosu gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca biyografi bilgileri ve hayatı.

1992 yılının Mart ayında aslen Kırıkkale’de dünyaya gelen başarılı isim Ankara’da yetişmiştir. Henüz 13 yaşında iken tiyatro ile tanışmış ve Ankara’da özel bir tiyatro bünyesinde tiyatro eğitimi almıştır. Ancak babasının elle tutulur bir meslek seç cümlesi nedeni ile bir süre gizli saklı tiyatro faaliyetlerini sürdürmek zorunda kalmıştır. Sonrasında ise hayallerine bir süre ara vermek zorunda kalmış ardından Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Gıda Mühendisliği bölümünü kazanmıştır.


Üniversite döneminde iken Özel tiyatrolar ve üniversite topluluklarında bir çok oyun ve organizasyon’a katılmıştır. Okul döneminde iken hayallerini gerçekleştirebilmek için hep İstanbul’a gitmenin yollarını aramış bir kaç televizyon programı ve yarışmaya katılmış, kısa filmlerde rol almıştır.

O dönemlerde sık sık BKM gösterilerin izleyen Cemile Canyurt 2016 yılında ise BKM Mutfak Doğaçlama Tiyatro Ligine katılmıştır. Üç arkadaşı ile beraber Geçici Tiyatro olarak sezonu 1.likle tamamlamış ardından BKM Mutfak Altyapı ekibine dahil olarak skeç yazmaya ve sahne almaya başlamıştır. Günümüzde televizyon ekranlarında yayınlanmakta olan Çok Güzel Hareketler Bunlar 2 ekibi ile sahne almakta ve tiyatro hayatını sürdürmektedir.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz