Burcu Halaçoğlu

Burcu Halaçoğlu hakkında merak edilen oyunculuk kariyeri. Peki kaç yaşında? aslen nereli? Eğitimi, kariyeri, oynadığı sinema ve diziler hangileridir? Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1983 yılının Temmuz ayında dünyaya gelen başarılı isim aslen İzmir doğumludur. 2013 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Sahne Sanatları Bölümü’nden mezun olmuş ardından, Anadolu Üniversitesi sinema ve televizyon bölümünde yüksek lisans yapmıştır.

2011 senesinden beri Michael Chekhov oyunculuk tekniği üzerine atölyelere katılmakta olan Halaçoğlu, Michael Chekhov İstanbul’un kurucuları ve Michael Chekhov Europe eğitmenleri arasında yer almaktadır.

Burcu Halaçoğlu 2013 senesinde arkadaşlarıyla beraber, Tiyatro Pol’ü kurmuş ve grubun ilk oyununu yöneten isim olmuştur. 2019 senesinde, İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji Bölümü Doktora Programı’ndan Çağdaş Oyunculuk Eğitiminde Mevcudiyet Kavramı ve Bir Uygulama başlıklı tezi ile mezun olmuştur. Bilgi Üniversitesi’nde oyunculuk dersleri vermenin yanı sıra, farklı kurumlarda oyunculuk atölyeleri çalışmalarını sürdürmektedir. Günümüze kadar bir çok özel tiyatro grubu kadrosunda oyuncu olarak yer almış, kısa ve uzun metraj sinema filmlerinde oynamıştır.

Sofra Sırları adlı yapımda Müjgan karakteri ile dikkatleri üzerine çekmiş, başarılı tiyatro kariyeri ile adından söz ettirmiştir. Oyunculuğun yanı sıra eğitmen kimliği ile de günümüze kadar bir çok başarılı ismin yetişmesinde büyük rol üstlenmiştir. En son Kırmızı Oda adlı dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuş ve dizi de Songül karakterini canlandırmıştır. Dizide Feyyaz Şerifoğlu, Tülin özen, Meriç Aral, Burak Sevinç, Melisa Sözen ve Gülşehri Mina Kekeç gibi isimler de rol almıştır.

Burcu Halaçoğlu Bazı Tiyatro Oyunları:

2019 – Kör Tuzak (Yönetmen)
2019 – Kaldırım Serçesi (Edith Piaf)Oyuncu)
2019 – Benden Bu Kadar (Oyuncu)Yazar)
2017 – Korkuyu Beklerken (Oyuncu)Yönetmen)
2016 – Balat Monologlar Müzesi (Oyuncu)
2015 – Kamamber (Oyuncu)

Diziler:

2020 – Kırmızı Oda (Songül)

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz