Burak Şafak

Burak Şafak Alparslan Büyük Selçuklu dizisinde Avar Alp karakteri ile gönülleri fethetmiştir. Başarılı oyuncu hakkında ise bir çok sorunun cevabı araştırılıyor. Kısaca oyunculuk kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Burak Şafak Kimdir? Nereli?

Oyuncu olarak kariyerini sürdüren Burak Şafak aslen doğma büyüme Adana’lıdır. Adana’nın Kiremithane Mahallesi’nde doğan ünlü oyuncu İlkokul eğitimini ardından oyunculuk dünyasına giriş yapmıştır. Dervişler İlköğretim Okulu ardından Enver Kurttepeliler Lisesi’nden başarı ile mezun olmuştur.

Özellikle Lise döneminde iken taklit yeteneği keşfedilmiş daha sonra bu alanda kariyerine yön vermiştir. Lise eğitiminin ardından Adana Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Oyunculuk Bölümü’nden 2017 senesinde mezun olmuştur.

İlk dizi oyunculuk deneyemini ise yine doğup büyüdüğü memleketi Adana’da çekilmiş olan Sıfır Bir isimli dizi ile gerçekleştirmiştir. Sıfır Bir isimli dizi amatör olarak çekilmiş ancak kısa sürede büyük bir ilgi görmüştür. Daha sonra Ramo adlı dizi de rol almış ve tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Ayrıca ünlü oyuncu günümüze kadar bir çok oyun ve gösteri’de yer almıştır.

Günümüzde yaşantısını İstanbul’da sürdüren Burak Şafak son dönemde ise TRT1 ekranlarında büyük bir ilgi gören Alparslan Büyük Selçuklu isimli dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Dizide Barış Bağcı, Barış Arduç, Mehmet Özgür, Fahriye Evcen, Sarp Levendoğlu, Rabia Soytürk ve Gizem Karaca gibi isimler de rol almıştır.
burak safak1

Burak Şafak Oynadığı Diziler:

Her ne kadar çok fazla projede rol almamış olsada gelecek dönemlerde bir çok başarılı projede rol alması beklenmektedir. Burak Şafak’ın rol aldığı diziler ise şu şekildedir.

Alparslan Büyük Selçuklu (Avar Alp)
Ramo (Guri)
Sıfır Bir: Bir Zamanlar Adana’da (Cabbar)

İnstagram Hesabını @b.safak kullanıcı ismi ile kullanmaktadır. Günümüz itibariyle 48,3bin civarında takipçisi bulunmaktadır. Balık burcudur, göz rengi ise kahverengi.

Bekar olan başarılı oyuncu QS Management bünyesinde oyunculuk çalışmalarını sürdürmektedir. Oyuncu ve tiyatrocu kimliğinin yanı sıra müzik kulağıda çok iyidir. Resmi sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlar neticesinde müziğe olan ilgisinin yanı sıra hayvanlara olan sevgiside gözler önüne serilmektedir.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz