Burak Demir

Burak Demir ekran severler tarafından rol aldığı başarılı yapımlar ile tanınmıştır. Hakkında ise hayranları tarafından bir çok sorunun cevabı araştırılıyor. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Burak Demir Kimdir? Nereli?

1978 yılının Kasım ayında dünyaya gelen başarılı oyuncu doğma büyüme aslen Ankara’lıdır. 2014 yılında babası Ahmet Şafak Demir’i yitirmiştir. Murat Demir isminde kardeşi vardır, kardeşi de kendisi gibi oyuncu olarak çalışmalarını sürdürmekte ayrıca kukla sanatçısı’dır.

Çocukluk yıllarında ailesi ile birlikte Devlet Tiyatroları’nın oyunlarını izlemiştir. Annesinin her zaman sanat için uğraştığını ve çaba harcadığını, ilerleyen süreçte Yenimahalle’de Yenimahalle Belediyesi Tiyatro Kursları başlıyor afişini gördüğünü. Ardından oğlum sanat ile ilgilensin dediğini dile getirmiştir. Burak Demir annesinin isteğini kabul ederek kurslara katılmış ve ve tiyatro’ya aşık olmuştur.

17 yaşında iken oyunculuk dünyasına Yenimahalle Belediye Tiyatrosu’nda kursiyer olarak başlamıştır. Yaptığı atölye çalışmalarında yaratım sürecinin ruhunu ve enerjisini özgür kıldığını fark etmiştir. Bu sebeple renkli ve sonu olmayan bu mesleğe sarılmasının en büyük motivasyonu olduğunu sözlerine eklemiştir.

İlk dizi oyunculuk deneyimini çok genç yaşlarda iken Bizim Evin Halleri isimli dizi ile gerçekleştirmiştir. Özellikle Muhteşem Yüzyıl dizisinde canlandırdığı Hüseyin Çavuş karakteri ile ciddi bir çıkış yakalamıştır. Muhteşem Yüzyıl isimli dizide Meryem Uzerli, Halit Ergenç, Burak Özçivit, Okan Yalabık, Aras Bulut İynemli, Vahide Perçin ve Selma Ergeç gibi isimlerde rol almıştır.

Burak Demir Boyu, Kaç Yaşında? Evlimi?

Boyu 1.77 cm, kilosu 75, burcu ise akrep’tir. 2021 yılı itibariyle 42 yaşında olan ünlü oyuncu 2018 yılında Bikem Öğünç ile evlenmiştir. Bu evliliğinden Kuzey isminde bir oğlu ve Mavi isminde bir kızı vardır. İki çocuk babasıdır.

Resmi instagram hesabını @burakdemirofficial kullanıcı ismi ile kullanmaktadır. Tümay Özokur bünyesinde oyunculuk çalışmalarını sürdürmektedir.

Burak Demir Hakkında Kısaca Bilgiler:

En sevdiği ve önerebileceği dizi: Peaky Blinders.
En sevdiği ve önerebileceği sinema: Ölümlü Dünya ve Cinayet Süsü.
Albüm: Fazıl Say, Dört Mevsim
Kitap: Derde Deva Randevu /Murat Menteş
Hümanist, hayvansever ve anı yaşayan.
En sevdiği sporlar: Bisiklet, dalış, binicilik ve atıcılık.

Burak Demir Oynadığı Diziler:

Ramo (Cemil)
Bizim Evin Halleri (Rüzgar)
Kanlı Düğün (Adil Bey)
Daha Neler (Orçun)
Genco (Tarkan)
Farklı Desenler Feride (Şeref)
Diriliş Ertuğrul (Hüsamettin Karaca)
Şevkat Yerimdar (Miko)
Bir Annenin Günahı
Muhteşem Yüzyıl (Hüseyin Çavuş)
Emanet (Aslan Serman)
Arka Sokaklar (Sidar Üstünkaya)
Eve Dönüş
Gecenin Kraliçesi
Sevgili Geçmiş
Kızım
Arıza (Metin)

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz