Taylan Erler

0

1966 doğumlu sinema, dizi ve tiyatro oyuncusu Taylan Erler İstanbul Üsküdar’da dünyaya gelmiştir. Korist olarak İstanbul Radyosu Gençlik Korosu’nda eğitim almış ve konserler vermiştir. Daha sonra TRT İstanbul Radyosu Hafif Müzik ve Caz Orkestrasında bulunan trompetist Gökmen Ahmet Noyandan trompet dersleri almıştır.

1994 senesinde diyalog anlatım ileşitim okulundan oyunculuk eğitimi alan Taylan Erler M.E.B diploması almış 2.5 sene New York’ta dil eğitimi almıştır. Ayrıca Tango ve şan dersleride alan Taylan Erler bir çok tiyatro oyununun yönetmen yardımcılığı görevini üstlenmiştir.

Sunuculuk, Öğretim görevlisi, radyo programcılığı gibi bir çok alanda çalışmalar gerçekleştiren Erler, 2013 yılından bu yana bir karavanda yaşantısını sürdürmektedir.

Bugüne kadar Ruhsar, Çarli, Eyvah Kızım Büyüdü, İyi Aile Robotu, Sevgili Dünürüm, Büyük Buluşma, Mavi Rüya, Mürüvvetsiz Mürüvvet, Size Baba Diyebilirmiyim, Beşinci Boyut, Kollama, Not Defteri, Küçük Gelin, Uzaklarda Arama ve Temel ile Dursun İstanbul’da gibi dizi ve sinema filmlerinde rol almıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz