Sophia Urista

0

Sophia Urista 2021 yılında sahnede yaptığı inanılmaz haraket sonra uzun süre gündemde kalmıştır. Hakkında ise kısa süre içinde sosyal medya da binlerce mesaj atılmıştır. Peki ünlü sanatçı ne yaptı? kimdir? kaç yaşında? Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Sophia Urista Kimdir?

Müzisyen ve şarkıcı kimliği ile uzun yıllardır sahne alan sanatçı, Brass Against grubunun solistidir.

Erkek arkadaşı olmadığı belirtilen sanatçının bir kız arkadaşının olduğu belirtilmektedir. Uzun süredir 2015 yılının şubat ayından bu yana fitness eğitmeni olan kız arkadaşı Jess King ile birlikteliği bulunmaktadır. Şarkıcı, New York’ta Brooklyn, Williamsburg’da kız arkadaşı Jess Kingi ile yaşamakta, çiftin tavuk isminde bir evcil köpekleri var. 2020 yılının Eylül ayında kız arkadaşı ile nişanlanmıştır. Ayrıca solo şarkısı “Ever Thing About You” aracılığı ile evlenme teklifinde bulunmuştur.

Sophia Urista Nereli?

Sophia Urista Amerika’da dünyaya gelmiştir. Aslen Detroit, Michigan’lıdır.
Sophia Urista 1 jpg
Müzik severler tarafından özellikle seslendirdiği solo şarkıları “Girl on Girl”, “Smooth Pretender” ve “Your About You” büyük ilgi görmüştür. Ünlü sanatçının günümüz itibariyle 7 milyon dolar gibi bir net varlığının olduğu belirtiliyor.

Her ne kadar solist olarak sahne alsada şarkı ve söz yazarlığı ile de ön plana çıkmaktadır. Sophia Urista geçmiş dönemde Michigan Üniversitesi Tıp Bölümü’nde eğitim görmüştür.

2021 yılında sahne aldığı sırada bir hayranının yüzüne idrarını yapmıştır. Kısa sürede özellikle sosyal medyada büyük tepki toplamış ardından bir özür açıklaması gerçekleştirmiştir.

Yaptığı açıklama ise şu şekildedir.

“Ailemi, grubumu, hayranlarımı her şeyden çok seviyorum ve yaptığım şeyden bazılarının incindiğinin veya gücendiğinin farkındayım. Onlardan özür dilerim ve onları incitmek istemediğimi bilmelerini istiyorum.”

Sophia Urista Boyu, Kaç Yaşında?

Sophia Urista 38 yaşında ve 1.67 boyundadır.

Resmi instagram hesabını @sophiaurista olarak kullanan şarkıcının günümüz itibariyle 141bin civarında takipçisi bulunuyor. Yaşanan idrar skandalının ardından gelecekte bu olayın kendisine ne gibi getirisi veya kaybı olacağı merak konusudur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz