Sarp Apak

Sarp Apak 11 Kasım 1981 doğumlu tiyatro, dizi ve sinema oyuncusudur. Mehmet Berk Apak isminde bir kardeşi vardır. Annesi Bahar Hanım, babası ise İsmet Apak’tır.

9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümü mezunu oyuncu okulun ardından İstanbul’a gelmiş ve Sadri Alışık Tiyatro’sunda Ağır Roman adlı eserde usta oyunculuk sergileyerek beğeni toplamış daha sonra Yılmaz Erdoğan’ın bulunduğu BKM Grubunda yer almıştır.

İlk olarak Organize İşler adlı sinema filminde küçük bir rol oynamış ve ardından Anadolu Kaplanı, En Son Babalar Duyar dizilerinde ve Doğtaş reklamlarında da rol almıştır. Asıl şöhreti ise Avrupa Yakası Tanrıverdi karakteri ile yakalamıştır. Sarp Apak aslen Diyarbakır’lıdır ve Diyarbakır’da dünyaya gelmiştir.

Bir ara kendi yazmış ve bestelemiş olduğu Aşkınla Yandım şarkısı ile müzik severlerin karşısına çıkan Sarp Apak hit listelerinde yer almayı başarmıştır.

Mahsun Kırmızıgül’ün Beyaz Melek, Güneşi Gördüm adlı filmlerinde ve Murat Saraçoğlu’nun O… Çocukları adlı filminde rol almıştır. Kavak Yellerinden kısa bir süre ayrılmış daha sonra tekrar dönmüştür. Kavak Yelleri’nin bitmesinin ardından Gülse Birsel’in yeni sitcom dizisi Yalan Dünya’da Emir Danışman karakterini canlandırmıştır.

2 Haziran 2017 tarihinde uzun süredir birlikte olduğu sevgilisi Bengisu Uzunöz ile Barcelona’da evlenmiştir. 2018 yılı itibariyle Jet Sosyete dizisinin oyuncu kadrosuna dahil olan Sarp Apak dizide Ozan karakterini canlandırmaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz