Merve Nil Güder

0

Merve Nil Güder rol aldığı Kuş Uçuşu isimli dizi de Mila karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Minik oyuncu hakkında merak edilenler. Daha öncede bir çok reklam çalışmasında yer alan Merve Nil’in kısaca hayatı ve biyografi bilgileri

Merve Nil Güder Kimdir?

Merve Nil Güder Ortaokul eğitimi ile birlikte aynı zamanda oyuncu olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Çok küçük yaşlardan itibaren sanatsal faaliyetlere özel ilgi duymaya başlamıştır. Drama, tiyatro, bale yapmaktan ve çeşitli gösterilerde yer almaktan büyük keyif almıştır. Bir dönem Burçin Orhon’dan bale eğitimi almıştır. Drama ve tiyatroya olan ilgisini fark eden öğretmenleri tarafından yönlendirilmiş ve ajansa kaydolmuştur.

Torku, Eti Süt Burger, Ace, Beypiliç, Finansbank, İkea, Yataş, Yeşilsu Yaka Projesi, Bingo, Kiri, Mercedes, Nestle Nesquik, Panço katalog, LCW katalog ve LCW reklam film projelerinde yer almıştır. İlk kamera önü deneyimini 4 yaşında iken Torku Peynir reklam filmi ile yaşamıştır. En sevdiği ders matematik. Yüzmeyi çok seviyor, ayrıca tenis ve voleybol oynamak, resim yapmak ve piyano çalmaktan keyif alıyor. En son mukulele çalmayı öğrendiğini belirtmiştir. Ailede en çok babasına benzetildiğini belirtmiştir.

İstanbul doğumlu minik oyuncu ilk dizi oyunculuk deneyimini Çarpışma isimli dizi ile gerçekleştirmiştir. Dizide Kadir (Kıvanç Tatlıtuğ) ve Aslı (Sevtap Özaltun) çiftinin kızı Deniz karakterini üstlenmiştir.
Merve Nil Guder6

Merve Nil Güder Kaç Yaşında?

Merve Nil Güder 11 yaşında. Doğum tarihi 2011, boyu 1.30 cm, kilosu ise 27’dir.

Oynadığı Sinema ve Diziler:

En son Netflix platformunda yayınlanan Kuş Uçuşu isimli diziye dahil olmuş ve dizi de Mia karakterini canlandırmıştır.

Kuş Uçuşu (Mila)
Çarpışma (Deniz Adalı)
Şampiyon

Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @mervenilguder ‘dir. Sosyal medya hesabını annesi yönetmektedir.
Merve Nil Guder7

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz