Ilgaz Kaya

Ilgaz Kaya rol aldığı başarılı projeler ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Hakkında ise hayranları tarafından sık sık boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? eğitimi, oynadığı sinema ve diziler gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1997 yılında İstanbul’da dünyaya gelen güzel oyuncu Vefa Lisesi’nden mezun olmuştur. Ardından eğitim hayatına Boğaziçi Üniversitesi’nde devam etmiştir. Boyu 1.72 cm’dir.

Çok küçük yaşlardan beri, oyunculuğu bir meslek olarak yapmak isteyen güzel isim, bu kararını ne zaman verdin sorusuna ise, kendimi bildim bileli diye cevap vermiştir.

Henüz 7 yaşında iken, usta oyuncu, tiyatrocu Ayla Algan tarafından çocuklar için açılan drama kurslarına katılmıştır. Ortaokul döneminde, İstanbul Gösteri Sanatları Merkezi seçmelerine katılmış ve dersler almaya başlamıştır. Vefa Lisesi’ni kazandıktan sonra okul ekibinde tiyatro yaparken son yılında, tiyatro ekibi’ne dahil olmuştur. Üniversite’deki ilk yılında ise Craft’tan eğitim almaya başlamıştır.

Vakit buldukça, oyunculuk ve dans atölyelerine katılmaya çalışan Ilgaz Kaya, hem Türkiye, hem de yurtdışında sektörü takip etmeye, yabancı dillerini ve kendisini mümkün olduğunca geliştirmeye çalışmaktadır. İleri seviyede İngilizce bilmektedir.

Genellikle ekran severler tarafından İpek Bilgin‘e çok benzetilmektedir. Bazen akraba olup olmadıklarını bile sorduklarını, onun dışında ise genellikle çok güzel yorumlar aldığını dile getirmiştir. Günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 10,3bin civarındadır.

Ilgaz Kaya oynadığı diziler;

2012 – Elde Var Hayat
2017 – Kırgın Çiçekler
2017- 2019 – İstanbullu Gelin (Esma Sultan)
2019 – Hekimoğlu (Mine Öğretmen)
2020 – Bir Annenin Günahı

Tiyatro Ödülleri

2018 Dara / Direklerarası Tiyatro Ödülleri – “Umut Veren Genç Kadın Oyuncu”
Dara / Üstün Akmen Tiyatro Ödülleri – “Yılın Umut Veren Kadın Oyuncusu”

Yakup Turğut’un yazdığı Daniel Becer’in yönetmenliğini üstlendiği dram türündeki tiyatro oyunu “Dara” da rol almıştır.
Tiyatro Oyunları

Dara (Oyuncu)
2017 (Sahnede)
Kırk9 (Oyuncu)
2016 (Sahnede)

Reklam
2018 – Mavi
2017 – Cappy
2016 – Turkcell Tabela
2016 – Baymak
2016 – Signal White Now
2015 – Ülker Hanımeller

Maalesef güzel oyuncunun henüz aslen nereli olduğu ve burcu gibi merak edilen bilgilerine ulaşılamamıştır. En son kaykay ve bisiklete binmeyi de çok sevdiğini biyografisinde belirtebiliriz.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz