Güvenç Dağüstün

Müzisyen, Şarkıcı ve opera sanatçısı Güvenç Dağüstün Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı mezunudur. Burada Tenor Pekin Kırgız’ın öğrencisi olarak eğitim alan Güvenç Dağüstün Ankara Devlet Operası tarafından açılan sınavı kazanan en genç sanatçıdır.

Bulgaristan Varna’da Uluslararası Varna Festivali kapsamında mezzosoprano Ksgr. Prof. Margarita Lilova kursuna katılmış bir sene sonra ise Viyana Müzik ve Sahne Sanatları Üniversitesi sınavlarını kazanmış Prof. Lilova’nın öğrencisi olarak eğitim hayatını sürdürmüştür. Daha sonra Ankara Devlet Operası’ndan ayrılmış ve Avusturya Viyana’da çalışmalarına devam etmiştir.

Viyana’da Yunan besteci Perikles Liakakis’in Çizmeli Kedi operasında başrol ile eserin dünyada ilk kez seslendiren solist olan Güvenç Dağüstün büyük beğeni almıştır. Bir dönem Sertab Erener ile ortak projeleri Turco – Latino Connection caz konserleri ile müzik severlerden tam not alan sanatçı Fazıl Say‘ın Nazım isimli eserini Sertab Erener ve Genco Erkal ile birlikte seslendirmiştir.

2012 yılında Evde Yoklar isimli ilk albümünü müzik severler ile buluşturmuş ardından Sonu Güzel isimli single çalışmasını gerçekleştirmiştir. 1978 yılında Ankara’da dünyaya gelen başarılı sanatçı 2018 yılında güzel oyuncu Deniz Çakır ile birlikteliği haberleri ile sıkça gündeme gelmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz