Deniz Çakır

Deniz Çakır İlk dizi oyunculuk deneyimini Kadın İsterse isimli dizi ile gerçekleştirmiş ve dizi de Alev karakterine hayat vermiştir. Daha sonra başarılı oyunculuk kariyerin bir çok başarılı projenin içerisinde yer alarak devam ettirmiştir. Özellikle ekran severler tarafından Yaprak Dökümü adlı dizi ile tanınmıştır. Dizi de Ferhunde karakterini canlandırmış ve büyük bir beğeni toplamıştır.

Deniz Çakır Kimdir? Nereli?

1982 yılının Aralık ayında doğmuştur. Ankara doğumlu güzel isim baba tarafından ise aslen Trabzon’ludur. Tuna Çakır isminde bir kardeşi vardır.

Ankara Ayrancı Süper Lisesi ve Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunudur. Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı (2000–2004) ve Ankara Üniversitesi.

Lise döneminde iken sık sık tiyatro’ya gitmeye başlamıştır. Deniz Çakır Bir gün gittiği tiyatro oyununda Zeynep Eronat’ın performansından çok etkilenmiştir. Ardından oyuncu olmaya karar vermiştir. O dönemde ünlü oyuncu Cihan Ünal‘dan eğitim almıştır. Küçük yaşlarda taklit yapmayı çok seven ünlü isim en çok Emel Sayın’ı taklit etmekten hoşlanmıştır. Konservatuvar eğitiminden önce Ankara Radyosu’nda, radyo tiyatrosu yapmış ve radyo reklamı seslendirmiştir.

Oyunculuk kariyerinin yanı sıra seslendirme çalışmalarında da bulunmuştur. Ya Sonra, 40 ve Kako Si? adlı filmler de rol almıştır. En son rol aldığı Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz (EDHO) dizisinde Meryem karakterini üstlenmiştir. Dizi de Oktay Kaynarca başrolü üstlenmiştir.

Deniz Çakır Boyu, Kaç Yaşında?

Burcu oğlak, boyu 1.75 cm ve kilosu ise 60. 2021 yılı itibariyle 38 yaşındadır. Resmi instagram hesabını denizcakir ismi ile kullanmaktadır. Günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 1,9milyon civarındadır.
Deniz Çakır Tiyatro oyunları:

Cam, Mi Minör, Kızılırmak, Bütün Kadınların Kafası Karışık, Beyaz ve Tarla Kuşuydu Juliet.

Rol aldığı diziler:

Kadın İterse (Alev)
İki Arada Aşk (Gizem)
İşte Benim
İffet (İffet)
Muhteşem Yüzyıl (Şah Sultan)
Altınsoylar
Vurgun (Reyhan)
Şahmeran
Masumiyet
Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz (Meryem)
Yaprak Dökümü (Ferhunde)

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz