Genco Erkal

1938 yılında dünyaya gelen Tiyatro oyuncusu Genco Erkal İstanbul doğumludur. 1964 yılından itibaren bir çok tiyatro oyununda yer almış ve tiyatro oyunlarının yönetmenliğini gerçekleştirmiştir.

Robert Kolejini tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Psikoloji bölümünden mezun olmuştur. Zeynep Tedü ile evliliğinden Ayşe isminde bir kızı vardır, çift daha sonra boşanmıştır.

Sinema filmlerindede rol alan Genco Erkal en son Prensesin Uykusu Çağan Irmak imzası taşıyan sinema filminde 2010 yılında rol almıştır. Genco Erkal eski İstanbullulardandır.

Dostlar Tiyatrosunun kurucusu ve sanat yönetmeni Genco Erkal’ın bazı tiyatro oyunları, Rosen-bergler Ölmemeli, Asiye Nasıl Kurtulur, Şili’de Av, Kafkas Tebeşir Dairesi, Ağrı Dağı Efsanesi, Galileo Galilei, Çöl Faresi, Nalınlar, Midas’ın Kulakları, Keşanlı Ali Destanı, Bir Delinin Hatıra Defteri, Durdurun Dünyaya İnecek Var.

Rol aldığı bazı filmler, Prensesin Uykusu, Pazar Bir Ticaret Masalı, Hakkaride Bir Mevsim, Camdan Kalp, At. Rol aldığı bazı diziler ise, Keşanlı Ali Destanı ve 7 Yüz.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz