Hulusi Gökmeşe

2014 senesinde aldığı Neşet Ertaş En İyi Genç Yetenek Ödülü ile isminden söz ettiren Hulusi Gökmeşe 1984 Ankara doğumludur. henüz 9 yaşlarında bağlama ile tanışmış ve bugüne kadar TRT ve özel kanallar dahil bir çok programda türkülerini seslendirmiştir. Ayrıca bir çok organizasyonda performans sergileyen Hulusi Gökmeşe Neşet Ertaş Kültür Merkezi etkinliklerinde de sahne almıştır.

Selçuk Üniversitesi Rodyoloji Bölümü’nden mezun olan sanatçı günümüzde müzik ile birlikte Ankara’da bir sağlık kurulunda Röntgen Teknikeri olarak çalışmaktadır.

Özellikle Elleme Kader, Bilesin, Bilmem, Gördün mü Yıllar Geçmiş, Ötmesin Bülbüller, Ayrı Düştüm, Neyleyim, Oğlum, Ey Sevdiğim, Ava mı Çıktın, Uzak Durma, Ayrı Düştüm ve Savrulsun Dağların Karı gibi türküler ile türkü severlerin gönlünde taht kurmayı başarmıştır.

1 Yorum

  1. Selçuk Üniversitesi 2005-2007 yılları arası radyoloji bölümünde birlikte okuduk. Sevdiğim bir sınıf arkadaşımda. Efendi, hoşgörülü, ağırbaşlı kimliği en öne çıkan özelliklerinden. O zamanlar çok kitap okurdu. Set halinde kitaplar alır, kitaba harcamayı severdi. Bağlamasını getirip kulağımızın pasını sildiği günler de olmuştu. Hulusi kardeşim ile mezuniyetimizin ardından bir iki telefon görüşmesi haricinde görüşemedik. Böyle sağlam karakterli bir arkadaş tanıdığım için kendimi şanslı hissediyorum. Yolun açık olsun kardeşim. Ömrün boyunca yüzün hep gülsün.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz