Gönül Nagiyeva

Başarılı oyuncu Gönül Nagiyeva 1982 senesinde Azerbaycan’ın Bakü şehrinde dünyaya gelmiştir. Çok küçük yaşlarda oyunculuk ile ilgilenmeye başlamış, bale eğitimi almıştır.

Kamu Akademisi bölümünden mezun olan Gönül Nagiyeva üniversite eğitimi süresince radyo ve televizyon ekranlarında sunuculuk yapmıştır.

Türkiye’ye ilk dizi oyunculuk deneyimini 2011 senesinde Aramızda Kalsın isimli dizi ile gerçekleştirmiştir. Daha sonra Mahkumlar, Kanun Namına, Terkedilmiş, Zaman Adlı Tren, Kızkaçıran ve Diriliş Ertuğrul gibi dizi ve sinema filmlerinde rol almıştır. Diriliş Ertuğrul dizisinde oyunculuk serüvenini sürdüren oyuncu dizide Almıla Hatun Alangoya karakterini canlandırmaktadır.

Ülkemizden sürekli oyunculuk anlamında teklifler alan Nagiyeva ardından İstanbul’a yerleşmeye karar vermiştir. Yaşantısını İstanbul’da sürdürmektedir.

Gönül Nagiyeva ana dili dışında, çok iyi derecede Rusça, Türkçe, İngilizce, iyi derecede ise Farsça bilmektedir. Profesyonel dans ve jimnastik dışında, yoga, bale, şarkı söylemek, spor yapmak, yüzmek, binicilik ve atıcılık ile ilgilenmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz