Ejder Özkarslıgil

Ejder Özkarslıgil Kanal 7 ekranlarında yayınlanan Fedakar isimli dizi için kamera karşısına geçmiştir. Başarılı oyuncu hakkında merak edilen oyunculuk kariyeri, biyografi ve kısaca hayatı.

Ejder Özkarslıgil Kimdir?

Ejder Özkarslıgil tiyatrocu, sinema, dizi, film oyuncusu. Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi Bölümü’nden mezun olmuştur.

İlkokul, Ortaokul ve Lise tahsilini memleketi Gaziantep’te tamamlamıştır.

Ejder Özkarslıgil Nereli?

Ejder Özkarslıgil Gaziantep’lidir. Aslen baba tarafından Gaziantep İli nüfusuna kayıtlıdır.

Ejder Özkarslıgil Kaç Yaşında?

Ejder Özkarslıgil 27 yaşındadır. Doğum tarihi 4 Nisan 1995, burcu koç, doğum yeri ise Gaziantep.
Ejder ozkarsligil5
Oyunculuk Kariyeri, Oynadığı Diziler:

Yakışıklı oyuncu en son Kanal 7 ekranlarında yayınlanan Fedakar isimli dizi için kamera karşısına geçmiştir. Kanal 7 Fedakar dizisi oyuncuları Berkay Veli, Aybüke Yılmaz, Hayal Garip, Güneş Ebrar Özgül, Doğaç Meriçliler, Mihriban Er, Kahraman Sivri, Alessa Demircan, Yiğit Eser, Ceren Yavuz, Özgür Yelaldı, Cihangir Köse, Eda Karagedik, Emek Büyükçelik, İhsan Gül, Ceren Korkmaz, Batuhan Hantal, Beste Kaptanoğlu’dan oluşmaktadır.

Daha Önce rol aldığı sinema ve diziler ise şu şekildedir.

Yemin (Ozan) (2022)
Kırmızı Oda (2020)
Savaşçı (2020)
Üç Harfliler: Adak (2019)
Gülperi (2018)

Kısaca Hakkında Bilgiler:

Oyunculuk kariyeri, set hayatı dışında at binmekten büyük keyif alan başarılı oyuncu ayrıca, film izlemek, spor yapmak ve kitap okumaktan hoşlanmaktadır. Fırsat buldukça da yönetmenleri tarafından önerilen oyunculuk alanındaki tezleri okumaya çalıştığını dile getirmiştir.

Eğitim hayatı döneminde mutlaka yıl sonu gösterilerinde yer alıp, sahneye çıktığını şiir dinletilerinde görev aldığını belirtmiştir. Lise dönemi dahil, tiyatro oyunlarında da sahne alan Özkarslıgil, öğretmenlerinden büyük destek almış, hatta liselerarası yarışmalarda ödül kazanmıştır.

Lise son sınıftayken bulunduğu bölgede Karagül dizisinin çekildiğini, o dönem ne zaman set arabalarını, kameraları, yönetmen ve ekibi görse heyecanlandığını dile getirmiştir. Bir kaç bağlantı sonrasında dizide küçük bir rolle dahi olsa 2 bölüm oynamış ancak üniversite sınavlarına hazırlandığı için devam edememiştir.

Geçmiş dönemde, Haldun Dormen’in baş jüriliğini yaptığı tiyatro seçmelerine katılmıştır. Sonrasında Gaziantep Şehir Tiyatroları’nda yer alma fırsatını yakalamıştır. Mete Ayhan’ın yönettiği “Açlıktı Düşmanım” isimli oyunda sahne almıştır.

Resmi instagram hesabı @ejderozkarsligil ‘dir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz