Ece Filiz

0

Ece Filiz hakkında merak edilenler. Oyunculuk, kariyeri, oynadığı sinema ve diziler, kariyeri. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Ece Filiz Kimdir? Nereli?

1985 yılının Mart ayında dünyaya gelen güzel oyuncu doğma büyüme aslen İzmir’lidir. Henüz 7 yaşında iken dans ve tiyatro eğitimi almaya başlamıştır. Ortaokul döneminde iken Amerika’ya giderek Chicago Şehir Tiyatrosu’nda eğitim programlarına katılmıştır. Ayrıca 1999 senesinde Amerika’da düzenlenmiş olan Elite Model Look yarışmasına katılan güzel isim yarışmanın 1.si olmuştur. 3 yıl kadar dans, zerafet ve modellik eğitimi de almıştır.

Lise eğitim döneminde Türkiye’ye dönüş yapmış, eğitimine İzmir Anadolu Lisesi’nde devam etmiştir. Lise’den mezun olduktan sonra tekrar Amerika’nın yolunu tutan Ece Filiz, Televizyon Sinema ve Uluslararası İlişkiler üzerine lisans yapmıştır. Dünyaca ünlü oyuncu, model Paris Hilton’a benzerliği ile ekran severlerin dikkatinden kaçmamıştır.

Ekran severler tarafından özellikle Akasya Durağı isimli dizideki Merve karakteri ile hatırlanmaktadır. Dizide usta oyuncu Arif’in (Timur Acar) sevgilisi rolü ile büyük bir beğeni toplamıştır. Arif’in dizideki kıskançlıkları ve Merve’nin Arif’e karşı tavrı büyük bir beğeni ile izlenmiştir. Akasya Durağı isimli dizinin ardından, 2013 senesinde Şipşak Anadolu adlı sinema filminde rol almıştır.

Güzel isim, oyunculuk ve modelliğin yanı sıra bir dönem Number 1 ve Fashion Tv gibi kanallarda sunucu olarak çalışmalarda bulunmuştur.

Ece Filiz Boyu, Kaç Yaşında?

Boyu 1.67 cm, kilosu 54, burcu ise koç’tur. Uzun süredir medya ve magazin dünyasından uzak hayatını sürdürmeyi tercih etmektedir. 2021 yılı itibariyle 36 yaşındadır. Yakın tarihte herhangi bir sinema, dizi veya program ile kamera karşısına geçip geçmeyeceği merak konusudur. Yaşantısını ise Los Angeles’da sürdürdüğü açıklanan başarılı isim geçmiş dönemde sahne almış ve şarkılar seslendirmiştir. Yine kariyerine oyuncu, model, sunucu ve dj olarak devam etmektedir.

Ece Filiz Sosyal Medya Hesapları:

Twitter Hesabı: @EceMya
Facebook Hesabı: @ece.flz

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz