Christian Bale

0

ingiliz asıllı oyuncu Christian Bale, 1974 yılında İngiltere, Wales’ta dünyaya gelmiştir. Babası pilot Daved Bale, annesi ise sirk palyaçosu olarak çalışmıştır. Ailenin en küçüğü olan Bale, dört kardeştir.

Anne ve babasının işi gereği çok sık seyahat etmek zorunda kaldığı için eğitim hayatını bir çok farklı ülkede sürdürmek zorunda kalmıştır.

Ble isminde ablasının gitar çalmasından etkilenen Christian Bale, müzik ve oyunculuğa küçük yaşlarda merak sarmıştır. 1982 senesinde ise ilk oyunculuk deneyimini 8 yaşında iken televizyon reklamlarında yer alarak gerçekleştirmiştir. 1986 senesinde ise Anastasia: The Mystery of Anna isimli sinema filmi ile beyaz perdeye adım atmıştır.

Bir çok projede rol alan Bale özellikle Batman Begins’teki rolü ile büyük başarılara imza atmış, 2006 senesinde MTV Ödül töreninde En İyi Kahraman Ödülünün sahibi olmuştur.

2008 yılınnda ise Batman serisinin devamı olan The Dark Knight vizyona girmiş, 1 Milyar dolarlık hasılat ile tüm zamanların en çok kazandıran 4. filmi olma başarısına ulaşmıştır.

2000 senesinde Sırp asıllı olan model ve makyaj sanatçısı Sandra Blazic ile evlendi. Bu evliliğinden Emmeline isminde bir kızı vardır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz