Utku Ateş

Utku Ateş Show Tv’de yayınlanan Cam Tavanlar isimli dizi de İskender karakteri ile oyunculuk kariyerini sürdürmektedir. Yakışıklı oyuncu hakkında ekran severler tarafından bir çok sorunun cevabı araştırılıyor. Kimdir? aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? Oynadığı sinema ve diziler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Utku Ateş Kimdir? Nereli?

1990 yılının Nisan ayında dünyaya gelen başarılı oyuncu İstanbul doğumludur. 35,5 Temel Oyunculuk Atölyesi’nde eğitim almıştır. Ayrıca yönetmen Nezaket Coşkun ve yönetmen Merve Girgin ile Kamera Oyunculuğu Workshoplarında bulunmuştur. Bahçeşehir Üniversitesi Sinema ve Televizyon Bölümü’nden başarı ile mezun olmuştur.

Öğrenci olduğu dönemde bir arkadaşının prodüksiyon asistanlığı pozisyonu için o gün kendisinin yerine işe gitmesini istemiştir. Bir gün sürecek olan bu teklifi kabul etmiş ve ilk defa set deneyimini orada gerçekleştirmiştir. Başarılı oyuncu 13 yıl gibi uzun bir süre basketbol oynamıştır. Lise’yi Bursa’da tamamlamış daha sonra üniversite için İstanbul’a taşınmıştır. Okul ile birlikte basketbol’u da devam ettirmek istemiş o dönem 1. ligde basketbol okul takımı yer alan Bahçeşehir Üniversitesi’ni tercih etmiştir. Bazı sebeplerden dolayı basketbol’a ara vermek zorunda kalmış, o süreçte bir çok farklı iş deneyimi yaşamıştır. Ne zaman ki oyunculuk eğitimi almaya başlamış, sahneye çıkmış o zaman basketbol’daki heyecanı hissedince oyunculuk yapmaya karar vermiştir.

İngilizce ve Korece bilen Utku Ateş İspanyolca da öğrenmiş ve boks sporu ile ilgilenmiştir. Basketbol geçmişi olduğu için gençliğinden bu yana düzenli olarak spor yapmaktadır. Çok sıkı bir kitap okuyucusu olan yakışıklı oyuncu ara sıra da bir şeyler karaladığını dile getirmiştir. Ayrıca film izlemekten büyük keyif almakta, Kuzey Avrupa ve İran Sinema favorileri arasında yer almaktadır. Yüzme ve latin dansları ile de bir hayli ilgilidir.

Utku Ateş Boyu, Kaç Yaşında?

Boyu 1.89 cm, kilosu 80, göz rengi ela, burcu ise koç’dur. 2021 yılı itibariyle 31 yaşındadır. @utkuates olarak kullandığı resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı günümüz itibariyle 322bin civarındadır. Uzun boyu, düzgün fiziği ve yakışıklılığı ile son dönemlerin en gözde oyuncuları arasında yer almaktadır.

Oynadığı sinema ve diziler:

Kurt Seyit ve Şura, Çilek Kokusu (Barış), Hayat Sırları (Murat Basar), Ege’nin Hamsisi (Rehber Sinan), Erkenci Kuş, Gönül Dağı (Serdar) ve Cam Tavanlar (İskender). Cam Tavan adlı dizi de Bensu Soral, Kubilay Aka, Hatice Aslan ve Ahmet Melih Yılmaz gibi isimlerle birlikte rol almıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz