Ahmet Melih Yılmaz

1

Ahmet Melih Yılmaz son dönemde rol aldığı Çukur dizisi ile adından söz ettirmektedir. Peki kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? aslen nereli? kısaca oyunculuk kariyeri, biyografi ve hayatı.

1989 yılında aslen Ankara’da dünyaya gelen Ahmet Melih Yılmaz Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih – Coğrafya Fakültesi Tiyatro bölümü’nden mezun olmuştur.

2010 yılında Felaket isimli kısa film ile ilk oyunculuk deneyimini gerçekleştirmiştir. Filmde Meriç karakterini canlandıran oyuncuya Melih ismini annesi, Ahmet ismini ise babası koymuştur. Lise eğitimini 2.likle tamamlayan başarılı oyuncu üniversite döneminde tiyatro topluluğuna dahil olmuştur. Üniversite’de iken bir arkadaşıyla Eric de Volder’in Oda ve Adam oyununa hazırlamış ve sunmuş bu oyun izleyiciler tarafından büyük beğeni ile izlenmiştir. Ankara’da bir çok tiyatro oyununda sahne almış ayrıca Kadınlar, Aşklar, Şarkılar isimli oyunlarda da şarkılar seslendirmiştir.

Oyunculuğun yanı sıra müzik ile de bir hayli ilgili olan yakışıklı oyuncu, tiyatro’nun yanı sıra modern dans üzerine de eğitimler almıştır.

Günümüzde Show Tv ekranlarında yayınlanmakta olan Çukur isimli dizinin oyuncu kadrosunda yer almakta ve dizide Timsah karakterini canlandırmaktadır.

Aslen Ankara’lıdır, boyu 1.82 cm, kilosu ise 76’dır.

Ahmet Melih Yılmaz Oynadığı Diziler;

Hatırla Gönül – 2015
Çukur (Timsah Celil) 2019
Hayat Sırları 2017
Hatırla Gönül 2015

Oynadığı Sinema Filmleri

Abluka – 2015
Hatırla Gönül – 2015
Daha – 2017 (Osman)
Körfez – 2017 (Cihan)
Yuva – 2018 (Asker)
Gölgeler İçinde – 2018 (Ati)

Sahne aldığı bazı Tiyatro Oyunları

Hep Sonradan
Apaçi Gızlar
Woyzeck Masalı
Tevaffuk
Kuyu
Bernarda Alba’nın Evi
Kadınlar, Aşklar, Şarkılar.

Bir Başka İçerik :   Buket Sena Özdemir

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz