Selim Can Yalçın

0

Selim Can Yalçın Masumlar Apartmanı Anıl karakteri ile oyunculuk kariyerini sürdürmektedir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları ve çeşitli diğer tiyatrolarda yer almaktadır. Hem oyuncu, hem yönetmen, hem besteci hem de eğitmen olarak çalışmalarına devam etmektedir. Başarılı isim hakkında ise bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kimdir? aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Selim Can Yalçın Kimdir? Nereli?

1982 yılında dünyaya gelen başarılı oyuncu İstanbul doğumludur. Lise eğitimi döneminde iken tiyatro ile tanışmıştır. Tiyatro kariyerine Lise döneminde iken başlamıştır. Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur. 2004 senesinde tam burslu olarak üniversite eğitimini tamamlamıştır. İstanbul Şehir Tiyatroları oyuncusu’dur. Tiyatro oyunculuğunun yanı sıra bir çok oyunda müzik ve ses tasarımı alanlarında da çalışmalarda bulunmuştur.

Ödülleri:

2009 senesinde Leonce ile Lena oyunu müzikleri ile Afife Tiyatro Ödülleri Yılın Sahne Müziği.
2014 senesinde Yuvaya Dönmek oyunu müzikleri ile Yeni Tiyatro Dergisi Emek ve Başarı Ödülleri yılın sahne müziği ödülleri.

Selim Can Yalçın 2021 yılında Masumlar Apartmanı isimli diziye Anıl karakteri ile dahil olmuştur. Dizi de Farah Zeynep Abdullah, Esra Ruşan, Alper Saldıran, Metin Coşkun ve Birkan Sokullu gibi isimler de rol almıştır.

Tiyatro oyunları:

Kutlama (Oyuncu), Kırmızı Pazartesi (Oyuncu), İstanbul Efendisi (Yönetmen Yardımcısı), Leonce ile Lena (Oyuncu), Mefisto (Oyuncu), Marat Sade (Oyuncu), Doğum Günü Partisi (Yönetmen yardımcısı – Müzik), Türkiye Kayası (Oyuncu), Çağrılmayan Yakup (Yönetmen), Bezirgan (Oyuncu), Define Adası (Oyuncu), Demir (Müzik), Saadet Hanım (Oyuncu ve Müzik), Abelard (Oyuncu, müzik, yönetmen ve yazar), Çingeneler Gökyüzünde Yaşar (Oyuncu), Hastalık Hastası (Müzik), Paravanlar (Müzik) ve İki Kadın (Müzik).

Resmi instagram hesabını @selimcanyalcin olarak kullanan Selim Can Yalçın hakkında maalesef henüz boyu, kilosu ve aslen nereli olduğu bilgilerine ulaşılamamıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz